Kovids Lembergam radījis nopietnus plaušu bojājumus

Lembergs

Ritums Rozenbergs, Uldis Dreiblats, neatkariga.nra.lv

Aivaram Lembergam atkal ir negatīvs Covid-19 tests, taču atklājies, ka slimības laikā vīruss nopietni bojājis trešo daļu plaušu, Neatkarīgā noskaidroja no A. Lemberga tuviniekiem.

Pagājušajā nedēļā pēc negatīvā Covid-19 testa Cietumu slimnīcas ārsti Olainē turpinājuši veikt A. Lemberga veselības stāvokļa izmeklējumus. Lai gan Cietumu slimnīcas rentgens neko aizdomīgu plaušās nav atklājis, gaidītā atlabšana nav sekmējusies.

Piektdien A. Lembergs aizgādāts uz Dobeles pilsētas slimnīcu, lai tur veiktu Olainē nepieejamo pakalpojumu – plaušu datortomogrāfiju. Dobelē izmeklēšanā atklājies, ka Covid-19 vīruss A. Lembergam bojājis trešdaļu plaušu.

Pēc veiktās izmeklēšanas viņš atgādāts atpakaļ Olainē uz Cietumu slimnīcu un ievietots vairs ne korpusā, kur atlabst ar kovidu sirgstošie, bet gan tajā, kur tiek ārstēti pacienti ar pārējām slimībām. Slimnīcā A. Lembergs joprojām atrodoties pieslēgts pie intensīvās terapijas sistēmām.

Jāatgādina, ka A. Lembergs pirms inficēšanās ar Covid-19 vairākkārt lūdza viņam nodrošināt balstvakcīnu, taču Eiropas Zaļu aģentūras un Latvijas Imunizācijas valsts padomes rekomendācijām atbilstoša pote viņam tā arī netika piešķirta.

Viņa ārstēšanai Olaines ārsti lēmuši izmantot medikamentu “Dexametazon”. “Wikipedia” norādīts, ka “Deksametazons” ir glikokortikoīdu medikaments, ko lieto reimatisko problēmu, vairāku ādas slimību, smagu alerģiju, astmas, hroniskas obstruktīvas plaušu slimības, krustu, smadzeņu pietūkuma, acu sāpju pēc acu operācijas, augšējās dobās vēnas sindroma un tuberkulozes antibiotiku ārstēšanai.

Medikamenta lietošanas instrukcijā lasāms brīdinājums par nopietnām preparāta lietošanas blaknēm. Šo preparātu aicina izvairīties lietot tiem, kuriem ir nieru vai aknu problēmas, piemēram, aknu ciroze vai hroniska nieru mazspēja; augsts asinsspiediens un sirdsslimības; ja ģimenes anamnēzē ir diabēts; sirgstošiem ar osteoporozi, glaukomu, zarnu slimību vai kuņģa čūlu, epilepsiju, migrēnu, nepietiekamu vairogdziedzera aktivitāti, parazītisku infekciju, tuberkulozi, septicēmiju vai sēnīšu infekciju acī, malāriju ar smadzeņu komplikācijām, herpi, astmu utt.

Lietošanas pamācībā teikts, ka ārstēšana ar lielām šā medikamenta devām “var mazināt organisma spēju cīnīties ar infekciju. Dažkārt tās var izraisīt infekcijas, kas rodas no mikroorganismiem, kas reti izraisa infekciju normālos apstākļos (ko dēvē par oportūnistiskām infekcijām).”

“Ir svarīgi ārstēšanas laikā izvairīties no saskares ar ikvienu, kurš slimo ar vējbakām, masalām vai jostas rozi. Ja jums šķiet, ka jums varētu būt bijusi saskare ar kādu, kam ir šādas pazīmes, jums nekavējoties jāinformē ārsts. Jums arī jāinformē ārsts, vai jums ir bijušas infekcijas slimības, piemēram, masalas vai vējbakas, un vai jums ir veikta vakcinācija.” Tāpat norādīts uz citām blaknēm.

Kā skaidroja tuvinieki, šobrīd tiek gaidīts Olaines slimnīcas ārstu konsīlija lēmums par ārstu konsīlija secinājumiem, kas iepriekš tika izdarīti ārpus Cietumu slimnīcas. Šajā konsīlijā piedalījās neirologs, neiroķirurgs, terapeiti un citi speciālisti. Cietumu slimnīcas ārstu konsīlija lēmums nepieciešams, lai A. Lemberga aizstāvība varētu lemt par tālākiem soļiem saistībā ar piemērotā drošības līdzekļa, apcietinājuma, nomaiņu.

Tā kā šobrīd faktiski aizsākas Ziemassvētku un Jaungada brīvdienas, par A. Lemberga turpmāko likteni saistībā ar piemēroto drošības līdzekli, visticamāk, tiks lemts jau nākamajā gadā. Tiesa pirmo apelācijas instances sēdi noteikusi 24. janvārī.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: neatkariga.nra.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


11
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Arnis
Arnis

Vail tiesaam but jaaseez cietumaa .Lai ir maajassede .Neticu sai valdiishanai .

Olainiete
Olainiete

Olaine kļūs slavena, ja pie mums nomirs Lembergs.

Ārprāts
Ārprāts

Sanāk, ka Olaines cietums tāda liela lazarete aiz restēm.

Kur palicis Aivariņs smīns?
Kur palicis Aivariņs smīns?

Tagad uzlicis tādu ģīmi, ka vakars laikam klāt.

Frīda
Frīda

Visiem ir viens likums, arī attiecībā uz Lembergu. Kāpēc uz brīvām kājām ir visādi Rimševici, Magoņi, Meroni, tūlīt arī būs Ādamsons. Lai tiesa notiesā un tad visi izcieš sodus. Kamēr notiek izmeklēšana, kāpēc tikai Lembergs “sēž”? Izskatās pēc JKP atriebības.

Vot tā
Vot tā

Nu, kur ir tas glodenes glumums?

Vot tā
Vot tā

Laidiet Lembergu ārā, korumpētie maukas!

Kasiņš
Kasiņš

Nu, taisnību sakot, pēc maukas izklausies tu, jo cilvēki bez personīgas ieinteresētības šo alkatīgo zaglēnu aizstāvēt nemēdz…

Vot tā
Vot tā

Tik cūciski pret Lembergu izturēties nevajag gan-nav jau iegādājies apartamentus Floridā, tepat Latvijā vien ir. Kā tad ir radušās muižas un pilis, ko tagad dodas tauta apbrīnot un priecāties?

Vot tā
Vot tā

Nu, kāds tad šis tips ir? Latviju nodevis?

deputāts
deputāts

Nav šaubu, ka “moceklis” ar advokātiem izdarīs visu, kas nepieciešams – patēlos, sarunās, “iesmērēs”, lai ātrāk tiktu ārā no cietuma un nekad tur neatgrieztos. Tas nekas, ka brīvībā būs svaigāks par tikko noplūktu gurķīti.
Nav viņš pirmais tāds. Bija jau A.Lavents un V.Vašķevičs.