Koalīcijas partijas memorandā par sadarbību RD apņemas atjaunot Rīgas vadošās pozīcijas Baltijā

Rīgas domes opozīcija

Valdības koalīciju veidojošās partijas – “Vienotība”, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un Nacionālā apvienība (NA) šodien, 6.februārī, parakstījušas memorandu par sadarbību Rīgas domes (RD) vēlēšanās un jaunievēlētajā RD.

Tajā partijas apņēmušās nodrošināt stabilu un ilgtspējīgu galvaspilsētas attīstību, lai atgūtu Rīgas vadošās pozīcijas Baltijas galvaspilsētu vidū.

“Esmu priecīgs, ka NA un ZZS atsaucās manam aicinājumam parakstīt vienošanos par nesadarbošanos ar “Saskaņu” un GKR nākamajā RD sasaukumā. Ne mazāk būtiski, ka visi apliecināsim, ka neviena sociālā garantija, piemēram, bezmaksas transports pensionāriem, netiks atņemta. Meli un iebiedēšana ir Ušakova un Amerika neredzēti dārgās reklāmas kampaņas galvenais ierocis, tāpēc mums kopā jāstrādā, lai atspēkotu visus mītus, ko viņi cenšas iedvest rīdziniekiem,” parakstot memorandu, uzsvēra VIENOTĪBAS Rīgas mēra amata kandidāts Vilnis Ķirsis.

“Rīga ir Latvijas galvaspilsēta, tāpēc ļoti būtiska ir pašvaldības un valdības ciešāka sadarbība, lai veicinātu Rīgas tālāku attīstību un nostiprināšanos kā Ziemeļeiropas centram. ZZS, no kuras rindām ir valdības vadītājs un kura ir visplašāk pārstāvēta pašvaldībās, strādājot Rīgas domē, spēs sekmēt labākās prakses pārņemšanu, lai mērķtiecīgi nodrošinātu stabilu un ilgtspējīgu Rīgas izaugsmi gan rīdzinieku, gan visu Latvijas iedzīvotāju interesēs. ZZS spēs piedāvāt spēcīgu komandu un sadarbībā ar partneriem no labējām partijām esam pārliecināti, ka mums izdosies atgūt Rīgas atslēgas,” akcentēja ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

“Tikai stingri vienojoties par to, ka nav pieļaujama nekāda sadarbība ar politiskiem spēkiem, kam ir līgums ar Krievijas varas partiju, kas darbojas pret valsts kopējo ārpolitiku un sistemātiski stiprina krievu valodas pozīcijas Rīgā, mēs varam panākt to, ka Rīga saglabā cienīgu latviskas Latvijas galvaspilsētas tēlu un kļūst par modernu Baltijas valstu un Ziemeļeiropas metropoli. Rīga ir visu pasaules latviešu galvaspilsēta! Ar abiem partneriem strādājam kopā valsts līmenī, tāpēc esmu pārliecināta, ka šī sadarbība būs veiksmīga arī pašvaldībā”, norāda Baiba Broka, Nacionālās apvienības Rīgas mēra kandidāte.

Parakstot memorandu, partijas apņēmušās saglabāt visa veida sociālo atbalstu dažādām Rīgas iedzīvotāju grupām un, konsultējoties ar iedzīvotājiem, nevalstiskajām organizācijām un speciālistiem, izvērtēt iespējas šo atbalstu paplašināt un pilnveidot.

Tāpat partijas vienojušās par kopīgām prioritātēm Rīgā, lai atjaunotu galvaspilsētas konkurētspēju Baltijā un veicinātu rīdzinieku labklājību, nodrošinot ekonomisko aktivitāti, veicinot nodarbinātību un straujāku produktivitātes izaugsmi. Par nozīmīgu uzdevumu partijas noteikušas rīdzinieku sociālās nevienlīdzības mazināšanu, kā arī tiesiskumu un labu pārvaldību, mazinot birokrātiju uzņēmējiem un apkarojot korupciju. Prioritāšu vidū partijas izvirzījušas arī saliedētas un patriotiskas sabiedrības veidošanu un sabiedrības līdzdalības un iniciatīvas veicināšanu.

Koalīciju veidojošo partiju mērķis Rīgas pašvaldību vēlēšanās ir kopā saņemt rīdzinieku vairākuma atbalstu un izveidot jaunu profesionālu pārvaldību Rīgā. Tāpat partneri apņēmušies neveidot koalīciju ar partijām “Saskaņa” un “Gods kalpot Rīgai”, kā arī novērst tādu partiju uzvaru, kas veicina sabiedrības sašķeltību un uz iedzīvotāju rēķina no pašvaldības budžeta finansē organizācijas, kas iesaistās partiju slēptā vai atklātā reklamēšanā.

Memorandu parakstīja partijas “Vienotība” Rīgas mēra amata kandidāts Vilnis Ķirsis un partijas priekšsēdētājs Andris Piebalgs. ZZS vārdā dokumentu parakstīja apvienības izvirzītais mēra kandidāts, valdes priekšsēdētājs Armands Krauze, savukārt NA atbalstu tam apliecināja partijas virzītā mēra amata kandidāte Baiba Broka un partijas līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar