Ķildas turpina ārdīt KPV.LV – daļa biedru aicina neizmaksāt partijai valsts finansējumu

Toms Andersons

Nesaskaņas turpina ārdīt partiju “KPV LV”, kuru tagad sauc “Par cilvēcīgu Latviju”. Līdz ar Uzņēmumu reģistra lēmumu reģistrēt jaunu valdi daļa biedru vērsušies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) un tiesā, uzskatot, ka notikusi dokumentu viltošana. Vairāki biedri arī aicina uz laiku apturēt partijai piešķirto valsts finansējumu. 

Agrākās “KPV LV” – tagad “Par cilvēcīgu Latviju” – vienu valdi nomainījusi otra. Līdz ar Uzņēmumu reģistra lēmumu reģistrēt 12. decembrī ievēlēto partijas valdi, savas pilnvaras zaudējusi  6. decembrī ievēlētā valde. Daļa biedru uzskata, ka Uzņēmumu reģistrs ticis maldināts un biedri vērsušies tiesībsargājošās iestādēs.

“Totāls haoss, dezinformācija. Partija šādā situācijā nonākusi uz sajukšanas robežas,” pauda partijas valdes loceklis Toms Andersons.

Tiesa šonedēļ pieņēmusi iesniegumu, kurā apstrīdēta partijas valdes reģistrēšana, un pārbaudi sācis arī KNAB.

Biroja pārstāve Karīna Poļanska norādīja: “Birojs vērtēs to informāciju, kas mums sniegta, un veiks papildu pārbaudi. Ja tiks konstatēti pārkāpumi, birojs rīkosies atbilstoši likumam.”

Līdz visu juridisko nianšu noskaidrošanai daļa partijas biedru rosina apturēt partijai piešķirto valsts finansējumu 640 000 eiro gadā.

“Līdzekļi tērēti kā ne sava nauda, bet kā nauda, kas iekritusi klēpī un jāizlieto. Manuprāt, tas nav pareizi. Rīgas pašvaldību vēlēšanās tika iztērēti 360 000 eiro un iegūtas tikai 1900 balsis,” atklāja Andersons.

Lai gūtu pārliecību, ka visiem biedriem būs iespēja lemt un lai vairs nebūtu jāsaņem pārmetumi ne no vienas puses, nākamnedēļ paredzētas atkal jaunas valdes vēlēšanas.

“Visas inkriminētās epizodes es pilnībā noraidu. Cilvēkiem reizēm gribas būt juristiem, nezinot likumus,” atzina “KPV LV” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Možvillo.

“KPV LV” pirms diviem gadiem tika ievēlēta Saeimā kā otra lielākā frakcija ar 16 deputātiem, bet tagad sarukusi līdz 10 deputātiem, bet pēc pēdējiem socioloģisko aptauju datiem – partijas reitings svārstās ap 2%.

Pēdējā laikā iezīmējušās domstarpības starp “KPV LV” valdi no vienas puses un vismaz daļu valstī pie varas esošajiem “KPV LV” politiķiem. 

“KPV LV” valde janvāra beigās plānoja KNAB nodot audioierakstu no kādas saziņas aplikācijas, kurā kāds partijas Saeimas deputāts runājot par, visticamāk, “KPV LV” deputātu balsu iespējamu pirkšanu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
čulki
čulki

bet petravičai taču kaut ko zimaksās tik un tā no tās spēlēšanās politikā nu bišķi kaut ko lupatiņām, vismaz zeķbiksēm