Kariņa karaliskie komandējumi uz valsts rēķina: trešdaļa no visiem lidojumiem veikta nevis pērkot vietu regulārajā avioreisā, bet īrējot visu lidmašīnu

Pašreizējā ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (JV) premjerēšanas laikā viņa delegācijām paredzētie speciālie avioreisi no 2021.gada līdz 2023.gada septembrim no valsts budžeta izmaksāja 613 830 eiro, liecina Valsts kancelejas apkopotā informācija.

Interesi par Kariņa laikā veiktajiem speciālajiem reisiem izrādījuši partijas “Apvienotais saraksts” (AS) politiķi, pieprasot sniegt viņiem šādu informāciju. AS gribēja zināt par Kariņa vēl premjera pilnvaru laikā izmantotajiem privāto lidsabiedrību pakalpojumiem. Informāciju par to atbilstoši Ministru prezidentes Evikas Siliņas (JV) rezolūcijai sagatavojis Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Viens no pieprasījuma iesniedzējiem, Saeimas deputāts Edvards Smiltēns (AS), atsaucoties uz saņemto atbildi, publiski norāda, ka trešā daļa no visiem lidojumiem veikta, nevis pērkot vietu regulārajā avioreisā, bet īrējot visu lidmašīnu.

Vietnē “X”, pievienojot Valsts kancelejas vēstuli, vēsta Edvards Smiltēns: “Oficiāli saņemta atbilde “Apvienotais saraksts” jautājumam par “Jaunā Vienotība” ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa jauno praksi – privāto lidmašīnu īrēšanu. Trešā daļa no visiem lidojumiem veikta nevis pērkot vietu regulārajā avioreisā, bet visu lidmašīnu.

Valsts budžets sedzis izdevumus 613 830 EUR apmērā par 18 lidojumiem.

Vidēja vienam lidojumam tērēti 34 101 EUR.”

Kariņa speciālo reisu nodrošināšanai no valsts budžeta līdzekļiem 2021.gadā izlietoti 144 800 eiro, 2022.gadā – 332 717 eiro un 2023.gadā – 136 313 eiro, teikts Citskovska vēstulē. Smiltēns norāda, ka attiecīgās summas izlietotas par 18 lidojumiem.

VK vadītājs norāda, ka AS pieprasījumā minētajā laika posmā no 2019.gada janvāra līdz 2023.gada septembrim Ministru prezidenta vadītā delegācija, dodoties ārvalstu komandējumos, izmantojusi regulāros avioreisus 35 pārlidojumos un 18 speciālo lidojumu pakalpojumus.

Starp speciālo reisu galamērķiem bija arī Beļģija, Slovēnija, Vācija, Francija, Portugāle, Lielbritānija, Slovākija, Nīderlande, Dānija, Čehija, Polija un Moldova, un pasažieru skaits Kariņa kā premjera laika delegācijā bija no piecām līdz deviņām personām.

Citskovskis savā vēstulē skaidro, ka šādi reisi bija nepieciešami, lai arī komplicētas loģistikas apstākļos būtu iespējams vienlaikus apmeklēt gan pasākumus Latvijā, gan pārstāvēt savu valsti ārvalstīs.

No Citskovska vēstules secināms, ka Ministru prezidenta funkciju nodrošināšanai speciālos reisus savulaik izmantojuši arī citi premjerministri.

Siliņa savā atbildē Saeimas Pieprasījumu komisijai akcentē Ministru prezidenta lomas ārpolitikā palielināšanos. Nepieciešams veicināt starptautisko atbalstu Latvijas interesēm, kā arī vienlaikus nodrošināt iespēju pēc iespējas ātrāk atgriezties atpakaļ Latvijā, skaidro valdības vadītāja.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


11
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
krams
krams

Jenkij!! Vai tu kādreiz aizdesosi No latvijas prom?

Jefiņš
Jefiņš

Te ir principa jautājums – vai brauc statuss vai Kariņš. Ja brauc statuss, tad priekš Kariņa bildes (Brauc tikai bilde ar uzrakstu) var īrēt privātreisu, bet ja Kariņš, tad labāk lai savu aprobežotību pārvieto kājām.

vecā vīzda freiberga
vecā vīzda freiberga

Vanckariņam jr dubultnieks tāpat kā visiem lielvalstu vadītājiem

Jeblonskis
Jeblonskis

Bet latvāņu vergiem tak nav žēl! Viņi grib maksāt par vergturu izpriecām.

Daunis Pauļuts
Daunis Pauļuts

Viņš tur no kovida slēpās.

Vanckarinš
Vanckarinš

Latvāņi atkal neko nav sapratuši. Tur vnk devām iespēju labam puisim drusk nopelnīt. Viņš Egas draugs

satversmes likvidācijas birojs
satversmes likvidācijas birojs

Tikai nesaki, kam tas bizness pieder. Ja uzzinās ka krievam, akal brēks

Jevlampijs
Jevlampijs

Krievi ir Pūķinam padevīgi cūkas.

saimnieks
saimnieks

Šim vīrelim uznākusi lielummānija. Cik viegli latviešu vēlētājus apvest ap stūri !

Evika Aļeksandrovna
Evika Aļeksandrovna

Kā var apvest ap stūri? Stūre tak ir apaļa

Derdz
Derdz

Nu ko lai saka ka ļoti cītīga saimniekošana jeb varas spēles un bijibas