Jelgavas novada pašvaldība vēršas policijā pret KPV LV deputātu Geidānu

Jelgavas novada pašvaldība vērsusies Valsts policijā (VP) pret deputātu Aivaru Geidānu (KPV LV) (attēlā no kreisās) par nepatiesu ziņu norādīšanu, kandidējot vēlēšanās pagājušajā gadā, taču policija atteikusies sākt kriminālprocesu.

Kandidējot 2017. gada pašvaldību vēlēšanās, Geidāns deklarācijas sadaļā “Specialitāte” norādījis “Starptautiskā tūrisma vadība”, ko uz deklarācijas sniegšanas brīdi apguvis biznesa augstskolā “Turība”. Taču reāli valsts pārbaudījums specialitātē nokārtots 2. jūnijā – dienu pirms vēlēšanām.

Lai noskaidrotu informāciju par noslēguma pārbaudījumu un bakalaura darba aizstāvēšanas datumiem, pašvaldība vērsusies “Turībā”, bet vēlāk VP. Iesniegumā likumsargiem pašvaldība norādījusi, ka Geidāns domes un komiteju sēdēs pēc deputātu aicinājuma nav skaidrojis, vai viņa sniegtās ziņas Centrālajai vēlēšanu komisijai par iegūto izglītību bijušas nepatiesas, jo deputāta sociālajā tīklā ievietotās fotogrāfijas no izlaiduma “Turībā” liecinot, ka augstākā izglītība iegūta krietni pēc pašvaldību vēlēšanām. Tas, ka Geidāns nav skaidrojis savu rīcību, “dod pamatu uzskatīt, ka viņš apzināti norādījis nepatiesas ziņas saistībā ar iegūto augstāko izglītību uz kandidēšanas brīdi”, paudusi pašvaldība.

VP pēc iesnieguma saņemšanas sākusi resorisko pārbaudi, saņemot paskaidrojumus arī no paša Geidāna, un viņš skaidrojis, ka deklarācijā nav norādījis, ka ir ieguvis bakalaura grādu, taču vēlējies, lai vēlētājiem būtu zināma viņa augstākā izglītība, kas iegūta dienu pirms vēlēšanām – 2. jūnijā. Policija secinājusi, ka Geidāns, norādot deklarācijā iegūstamo specialitāti, ir labticīgi maldinājies un nav apzinājies, ka sniedz nepatiesas ziņas, līdz ar to viņa darbībā nav saskatāmas noziedzīgā nodarījuma objektīvās puses. Tāpēc kriminālprocess par nepatiesu ziņu sniegšanu valsts institūcijai VP netika sākts.

Geidāns uzskata, ka Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune (LZS), vēršoties “Turībā” un VP, nepamatoti izmanto domes resursus.

“Cenšoties veikt vairākkārtīgus mēģinājumus apstrādāt manus privātos datus bez likumiska pamata, ir pārkāptas manas tiesības uz privātumu. Datu apstrāde ir saistīta ar personas privāto dzīvi, un, saskaņā ar cilvēktiesību pamatprincipiem, nepamatoti personas pamattiesību aizskārumi nav pieļaujami,” pārliecināts deputāts, kurš domes rīcību plāno apstrīdēt tiesā.

Savukārt Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone aģentūrai LETA pauda, ka pašvaldībai, ja tai ir šaubas par deputāta sniegto ziņu patiesumu, ir tiesības noskaidrot situāciju, vēršoties pie augstākās mācību iestādes.

Viņa gan neskaidroja, pēc kuras personas iniciatīvas pārbaude par Geidāna iegūto izglītību sākta, jo “pašvaldības izpildvara nevienā no savām aktivitātēm neizdala kādas vienas personas iniciatīvu”.

“Arī šajā gadījumā pēc vārdu apmaiņas un publiska diskursa domes sēdē izpildvaras kompetencē bija noskaidrot konkrētā deputāta minēto faktu korektumu par savu iegūto izglītību gan attiecībā uz aizpildīto kartīti kā deputāta kandidātam pirms vēlēšanām, gan publiski paustajiem faktiem. Drīzāk ir jautājums, pēc kuras personas iniciatīvas jums ir tik pastiprināta interese noskaidrot jautājumu, kas saistošs bijis tikai pašvaldībai,” komentēja Kaņepone.

Avots: Zemgales Ziņas

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar