Jelgavas novada deputāti uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku no amata atstādina izpilddirektori Līgu Lonerti

Jelgavas novada domes deputāti šodien domes ārkārtas sēdē nolēma uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku no amata atstādināt izpilddirektori Līgu Lonerti, informēja pašvaldības Komunikāciju departamenta vadītāja Dace Kaņepone.

Dažas stundas pirms pirmssvētku darba dienas beigām Jelgavas novada dome sanāca uz ārkārtas sēdi, atsaucoties uz septiņu deputātu parakstītu rosinājumu disciplinārlietas ierosināšanai pret Jelgavas novada pašvaldības izpilddirektori Lonerti un viņas atstādināšanai no amata.

Rosinājumu sasaukt domes ārkārtas sēdi parakstījuši Andris Ozoliņš (NA), Madars Lasmanis (AP), Uldis Ainārs (JV), Irina Dolgova (S), Jānis Kažotnieks (LZP), Ģirts Neija (LZP) un Emīls Dobrājs (AP).

Neskatoties uz to, ka jau ar šā gada 30.novembri pašvaldībā juridiskos pakalpojumus vairs nesniedz ārpakalpojuma nodrošinātājs SIA “Lagzdiņa un Jēgera juridiskais birojs”, konkrētie deputāti arvien uzstājīgi pārmet izpilddirektorei, ka viņa sniegusi nepatiesu informāciju par izpilddirektores vietnieces juridiskajos jautājumos aizvietošanu un, atbilstoši informējot par to Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), rīkojusies prettiesiski deleģētu uzdevumu ietvaros un izvērtējama viņas saziņa ar VARAM.

Kā norāda Kaņepone, lēmumprojekts pamatots ar terminiem “prettiesiska rīcība” un “labas pārvaldības principu pārkāpšana”, taču iztrūkstot pierādījumu, tāpēc deputāti aicināja tieši disciplinārlietas laikā izvērtēt, vai viņu bažām par pārkāpumiem ir pamats. Deputātu balsojums atklāja, ka ar 11 balsīm “par” un piecām balsīm “pret” lēmumprojekts ir atbalstīts, izlemjot izveidot arī disciplinārlietas izmeklēšanas komisiju, kas arī vērtēs pārmetumu pamatotību. Komisijas sastāvā ar balsojumu ievēlēti deputāti Dina Tauriņa (LRA), Kažotnieks, Ainārs, Oskars Cīrulis (NA), Lasmanis, Lolita Duge (LZS), Dolgova un Dobrājs.

Lēmums stājas spēkā no brīža, kad tā paziņojumu saņem izpilddirektore, un disciplinārlietas izmeklēšanas laikā, kas noteikts trīs mēnešus, izpilddirektore no amata pienākumiem tiek atstādināta, piebilda Kaņepone.

Kā vēstīts, šonedēļ septiņi Jelgavas novada domes deputāti parakstījuši iesniegumu ar pieprasījumu sasaukt ārkārtas sēdi, lai arī pret pašvaldības izpilddirektori Lonerti ierosinātu disciplinārlietu un atstādinātu viņu no amata. Deputāti neesot apmierināti ar viņas darbu, piesaucot gan maldinošas informācijas sniegšanu, gan nesaimniecisku rīcību.

Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune (LZS) uzskata, ka šiem pārmetumiem ir maz sakara ar racionāliem pamatojumiem, tie drīzāk esot no konteksta izrauti, sakāpināti un kopumā – viegli attaisnojami. Viņš uzskata, ka darbība ir apzināti vērsta, lai panāktu cita veida politisko ietekmi visā pašvaldības administrācijā.

“Un nav noslēpums, ka šīs taktikas izvēršanai ir ciešs un vienots informatīvs, politisks atbalsts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, kur ministra padomnieka posteni ieņem arī Jelgavas novada domes deputāts [Madars Lasmanis (AP)], un kopumā ņemot vērā politisko ieinteresētību Jelgavas novada domē mazināt Zemnieku savienības “laikus”,” pauž Caune.

Domes priekšsēdētājs apgalvo, ka šāds spiediens tiek izdarīts – gan pierādāms, gan nepierādāms – arī uz izpildvaras pārstāvjiem.

Caune šonedēļ deputātiem paziņojis, ka atkāpsies no amata pēc pašvaldības budžeta apstiprināšanas.

“Politiskās intereses, ar ko deputāti veidoja savstarpējās vienošanās tūlīt pēc vēlēšanām, vainagojas ar stratēģiskiem soļiem varas pozīciju nostiprināšanā un politiskās ietekmes veidošanai jau apvienotā novada domes darbam un ietekmei izpildvaras veidošanā,” skaidro Caune.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
sēta
sēta

Te vel kādam ir ilūzijas par deputātu spriestspējām un vispār tādas pašvaldības eksitences pamatojumu. Vai nu tagad (nevis pēc 8 gadiem) pievieno Jelgavai vai arī pati Jelgava ir zem jautājuma – vai tiešām tā ir pattāvīga pilsēta?