Jaunievēlētā deputāta Šmita lobētie krabju zvejnieki saistīti ar Krieviju

Vismaz viens no vairākiem krabju zvejas uzņēmumiem, kurus lobēja jaunievēlētais Saeimas deputāts Didzis Šmits no partijas “KPV.LV”, ir saistīts ar Krieviju, nevis Latvijas interesēm, vēsta telekompānija “TV3”, kuras žurnālists piedalījies norvēģu laikraksta “Dagbladet” veiktā izmeklēšanā.

Šmits iepriekš medijiem skaidrojis, ka Latvijai jāaizstāv pašmāju uzņēmumi, kuri nonākuši konfliktā ar Norvēģijas valsts iestādēm. Savukārt žurnālisti izpētījuši, ka visa kuģu apkalpe ir ārvalstnieki, bet uzņēmumus patiesie īpašnieki – slēpti.

Piramīdas augšdaļā esot Krievijas advokāts Maksims Čans, kurš gan arī, iespējams, nav patiesā labuma guvējs, bet tikai fiktīvs īpašnieks.

Šmita vadītās Eiropas Krabju zvejas asociācija lobēja arī uzņēmuma SIA “Baltjūra-Serviss” intereses.

Uz šī uzņēmum kuģa “Kalmar” 4.septembrī ceļā uz Āfriku gājis bojā 33 gadus vecs ukrainis Dmitrijs Kravčenko. Viņš esot no klāja iekritis Vidusjūrā. Kapteinis paudis pārliecību, ka vīrietis ir miris, jo izdzīvot atklātā jūrā neesot iespējams. Par viņa nāvi izmeklēšanu uzsākusi Latvijas Valsts policija.

Kravčenko atraitne, kura tagad viena audzina mazu bērnu, vairākkārt mēģinājusi sazināties ar uzņēmumu “Baltjūra-Serviss”, taču nekādu atbildi neesot saņēmusi.

“Baljūra-Serviss” īpašniece ir kāda Klaipēdā reģistrēta akciju sabiedrība, bet uzņēmumu vada lietuvietis Aleksandrs Ramanausks, liecina “firmas.lv” informācija. Ramanausks aicinājis visus jautājumus uzdot Šmitam, kurš esot firmas sabiedrisko attiecību pārstāvis. TV3 vēsta, ka Šmits atteicies atbildēt uz jautājumiem pēc būtības, apgalvojot, ka norvēģu žurnālisti izplata melus un sagrozītu informāciju.

Norvēģu žurnālisti no “Dagbladet” Šmitu par asociācijas aktivitātēm iztaujājuši maijā un atkārtoti mēģināja uzdot jautājumus oktobrī, taču saņēmuši atteikumu sniegt komentārus.

Šmita vadītās asociācijas mājaslapa “eurocrab.lv” augustā izdzēsta.

Norvēģu laikraksts norāda, ka Didzis Šmits ir Latvijā reģistrētā uzņēmuma „Eurocrab” (Eiropas Krabju zvejas asociācija)  pārstāvis, pazīstams zvejas nozares lobists, kas oktobrī ievēlēts Latvijas parlamentā un pretendē uz finanšu ministra portfeli topošajā valdībā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots|: TVNet

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar