Jaunās sejas Saeimā – vēlme mainīt varas fokusu

Iveta Benhena-Bēkena

Jānis Kincis

Iveta Benhena-Bēkena iepriekš bijusi uzņēmēja un ar politiku nebija saistīta, 13. Saeimas vēlēšanās startēja partijas KPV LV Rīgas sarakstā ar otro kārtas numuru un ir viena no pieciem šīs partijas deputātiem, kuri ievēlēti no Rīgas saraksta.

Kas pamudināja startēt vēlēšanās?

Partijā darbojos, jo vēlējos būt sabiedriski aktīva. Man patīk būt sabiedrībā un saprast, ka varu palīdzēt atrisināt dažādus problēmjautājumus. Tā darbojoties, sāku iedziļināties procesos un tos izprast, kāpēc lietas notiek tā, kā tās notiek.

Kandidēt vai nē… Bija lielas šaubas, jo tā ir atbildība, kuru tu uzņemies. Tu pārstāvi vairs ne tikai sevi, bet daļu Latvijas sabiedrības. Pēc ilgāka pārdomu laika un sarunām ar saviem tuvajiem cilvēkiem nolēmu kandidēt, jo, esot ievēlētai Saeimā, ir lielākas iespējas ietekmēt lietu kārtību, nekā esot vienkāršam garāmgājējam. Lielākais spēks un dzinējs bija vēlme mainīt varas fokusu.

Kas ir šobrīd aktuāli jautājumi, kuru izskatīšanā piedalāties?

Šobrīd aktīvi darbojos pie Sv. Pētera baznīcas likumprojekta izstrādes. Ļoti aktīvi tiek lobētas intereses, kas paredz baznīcu nodot bezatlīdzības īpašumā Vācu draudzei. Piekrītu, ka šobrīd Rīgas pilsētas pašvaldība neveic caurspīdīgu un pilnīgu Sv. Pētera baznīcas torņa lifta ienākumu ieguldīšanu baznīcā, bet tas nav pamatojums atdot rīdzinieku baznīcu bez atlīdzības trešajām personām.

Šobrīd nav pamata domāt, ka neliela svešas zemes draudze spētu labāk apsaimniekot un piesaistīt finansējumu no Eiropas Savienības fondiem vai citiem starptautiskajiem finanšu instrumentiem, kas nepieciešami baznīcas atjaunošanai un rekonstrukcijai. Jāpiemin, ka Vācu draudzei nav liegts darboties baznīcas telpās un noturēt tur dievkalpojumus, bet acīmredzot tas nav tik godbijīgi kā pārvaldīt UNESCO kultūrvēsturisko pieminekli pašā Vecrīgas sirdī.

Pirms nonākšanas 13. Saeimā darbojāties biznesā. Vai ir kādi konkrēti novērojumi par problēmām šajā vidē, par ko, jūsuprāt, noteikti vajadzētu runāt Saeimā?

Organizējot mazo uzņēmējdarbību, nonācu pie secinājuma, ka uzņēmējam Latvijā būt ir neiedomājami grūti. Lai uzņēmējs spētu izdzīvot, ir jābūt ne tikai grāmatvedim, juristam, drošības speciālistam, uzņēmuma vadītājam, tirdzniecības pārstāvim, bet reizi pa reizei vēl arī šoferim vai palīgstrādniekam. Un tas viss vienā personā.

Konkrēti jārunā par kopējo nodokļu slogu, par nodokļu administrēšanu. Nodokļu sistēmai jābūt vienkāršai, saprotamai jebkuram bez interpretācijas iespējām. Likumdevējam jāatceras, ka normatīvie akti tiek rakstīti Latvijas sabiedrībai.

Aprīļa vidū notiks KPV LV kopsapulce. Ar kādām domām uz to dosieties, un kāds ir redzējums par turpmāku darbošanos šajā partijā? Paliksiet tās biedre?

Uz KPV LV kopsapulci došos ar vislabākajām un pavasarīgākajām domām.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Diena 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar