«Jaunā Vienotība» piesaka komandu Rīgas domes vēlēšanām un nosauc prioritātes

Vilnis Ķirsis

Partijas “Vienotība” domes un apvienības “Jaunā Vienotība” kopsēdē sestdien, 7. martā, prezentēta programma un komanda Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām. “Jaunās Vienotības” saraksta līderis Vilnis Ķirsis uzsvēra, ka galvenās prioritātes Rīgā ir turpināt izskaust korupciju pilsētas domē, tās struktūrās un kapitālsabiedrībās, kā arī Rīgas ielu un tiltu kapitālais remonts, liecina apvienības paziņojums.

Apvienība “Jaunā Vienotība” par domes sēdes pulcēšanās vietu bija izvēlējusies Nacionālo bibliotēku, kur Rīga redzama kā uz delnas. Sanākušo vidū valdīja pārliecība, ka beidzot Rīgas mēra amatā būs līdzšinējais domnieks Vilnis Ķirsis.

Ķirša komandā vēlēšanās startēs valsts un pašvaldību pārvaldē pieredzējuši cilvēki, to vidū līdzšinējie Rīgas domes deputāti Inese Andersone, Olafs Pulks, Lauris Ērenpreiss un Uģis Rotbergs, ģenerālis Ints Ķuzis, bijušie ministri Kārlis Šadurskis un Ints Dālderis, bijušais Saeimas frakcijas vadītājs Hosams Abu Meri un citi.

“Jaunās Vienotības” komandai pievienojušies Rīgas apkaimju biedrību pārstāvji Rita Eva Našeniece, Kaspars Spunde un Armands Būmanis. 

Prezentējot 15 punktu plānu darbiem Rīgā, Ķirsis uzsvēra galvenās prioritātes:

  • jāturpina izskaust korupcija pilsētas domē, tās struktūrās un kapitālsabiedrībās;
  • nekavējoši jāsāk Rīgas ielu, ietvju un tiltu kapitālais remonts;
  • pilsētai jākļūst draudzīgākai jaunajām ģimenēm, tādēļ Rīgā ir jābūvē īres dzīvokļi un jāgādā, lai Latvijas galvaspilsētā nebūtu rindu uz bērnudārziem.

“Mums ir reāls plāns, kā piesaistīt Rīgai investīcijas un kā kopumā padarīt Rīgu par cilvēkiem  draudzīgu 21. gadsimta Eiropas metropoli,

kurā pašvaldības darbs notiek bez skandāliem, ir noregulēts kā precīzs mehānisms, kas darbojas caurspīdīgi, labi nostādītā ritmā, droši un ilgi,”  uzsvēra “Jaunās Vienotības” līderis Rīgā.

Atskatoties uz paveikto, Ķirsis norādīja, ka “Vienotības” frakcija Rīgas domes iepriekšējā sasaukumā bija mazākā, taču aktīvākā un saliedētākā. “Mūsu komanda pilsētas pašvaldībā šajos gados bija vienīgā, kas nezaudēja nevienu deputātu – nedz bēgot uz Briseli, pārceļoties uz Saeimu vai pieslienoties tiem, kas Rīgu ir noveduši līdz kliņķim. Rīgas domē mēs bijām dziļā opozīcijā, tomēr ar mūsu komandas darbu es lepojos,” norādīja Ķirsis.

“Jaunā Vienotība” ir partiju apvienība, ko veido sešas partijas – “Vienotība”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” un “Latgales partija”. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. 

Viņš partijas biedriem norādīja, ka partiju apvienības nākamais izaicinājums ir pārņemt varu Rīgā.

“Ir pagājis nedaudz vairāk kā gads kopš uzņēmāmies atbildību vadīt valdību, izvirzot sev ambiciozus mērķus, piemēram, finanšu sektora uzraudzības sakārtošanā. Šo darbu esam paveikuši godam – Latvijas finanšu sektora reputācija ir atgūta un mūsu valstij ir piešķirts augstākais kredītreitings, kāds jebkad bijis. Tas demonstrē pasaulei, ka investīciju vide Latvijā ir droša un tas mums dod lielākas iespējas izaugsmei. Esam panākuši skaidru un labu rezultātu,” sacīja Kariņš.

Runājot par gaidāmajām Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām, Ministru prezidents teica, ka Rīgā pēdējos 10 gadus ir valdījuši skandāli – pilsētas saimniecība ir nolaista, finanšu situācija, īpaši virknē pašvaldības uzņēmumu, ir ārkārtēji sliktā stāvoklī, tādēļ pārņemt varu Latvijas galvaspilsētā ir liela atbildība.

Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks ekonomikas un finanšu pakalpojumu jautājumos Valdis Dombrovskis uzsvēra, ka “Jaunās Vienotības” galvenie uzdevumi turpmākajiem gadiem darbam Rīgā būs iedzīvotāju labklājība, ekonomikas izaugsme, finanšu stabilitāte un mūsdienīga pārvaldes sistēma.

Dombrovskis sacīja, ka cīņā par Rīgas atslēgām “Jaunā Vienotība” paliks uzticīga trim galvenajiem politikas veidošanas pīlāriem –

finanšu disciplīnai, investīciju piesaistei un labai ekonomiskai, un sociālai pārvaldībai, ko mērķtiecīgi spēj īstenot kompetenta pašvaldības vadības komanda. 

“Ar lielām cerībām skatāmies uz Vilni Ķirsi kā mūsu Rīgas mēra kandidātu. Neraugoties uz iepriekšējās domes koalīcijas nihilistisko vadības stilu, Vilnis Ķirsis nav devies vieglākas dzīves meklējumos, bet visus šos gadus ir principiāli cīnījies par rīdzinieku interesēm. Vilnis Ķirsis kā Rīgas mērs būtu liels ieguvums rīdziniekiem,” uzskata Dombrovskis.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar