“Izslēdziet nekavējoties cirku, Pampāļu teātri”: Benhenas-Bēkenas augstprātība un vaibstīšanās sadusmo kolēģus

Vairāki Saeimas deputāti šodien izteica kritiku parlamentārietei Ivetai Benhenai-Bēkenai (KPV LV), kura ir referente par jauno Covid-19 seku pārvarēšanas likumprojektu.

Likumprojektu referenta uzdevums ir Saeimas deputātiem pastāstīt par priekšlikumu saturu, kā arī atbildīgajā Saeimas komisijā notikušajām debatēm un pieņemtajiem lēmumiem.

Benhenai-Bēkenai šodien jāreferē par likumprojektu, kam iesniegti aptuveni 100 priekšlikumi, par kuriem komisijā notikušas asas debates.

Vairāki deputāti aicināja kolēģi pastāstīt, kas noticis debatēs par konkrētiem priekšlikumiem, tomēr Benhena-Bēkena, ziņojot par priekšlikumiem, nosauca tikai to autoru un to, kāds ir komisijas balsojuma rezultāts.

“Gribu atgādināt, ka komisijā ir pārstāvētas visas frakcijas. Frakciju vadītāju pienākums ir deleģēt deputātus viedokļa pārstāvēšanai. Ja tas tā nav, tad iespējams jāmeklē problēmas risinājums sava darba organizēšanā. Ņemot vērā to, ka ir notikušas plašas diskusijas ar ekspertu iesaisti un deputāti izteikuši savus viedokļus, tad, lūdzu, jautājiet saviem kolēģiem, lai viņi ar jums padalās ar savām zināšanām,” deputātiem atcirta Benhena-Bēkena. Minētais aicinājums dažus no viņiem sadusmoja, kolēģi mudinot nepamācīt “nepieredzējušos deputātus”.

Politiķe Jūlija Stepaņenko lūdza Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei (VL-TB/LNNK) un likumprojektu referentiem nosaukt visus priekšlikumu iesniedzēju uzvārdus, pēc kā Benhena-Bēkena uzvārdus lasīja, smīkņājot par šādu prasību. Sākotnēji deputāti šādu rīcību uztvēra ar smiekliem, tomēr vēlāk viņas uzvedība izpelnījās arī pārmetumus.

Piemēram, viņas bijušais partijas biedrs, deputāts Artuss Kaimiņš norādīja, ka viņa uzvedas kā “runājoša galva” brīdī, kad Saeima skata ļoti nopietnu likumprojektu un tam iesniegtus svarīgus priekšlikumus. “Iveta, izslēdziet nekavējoties cirku, Pampāļu teātri, un, lūdzu, bez grimasēm un izpausmēm referēt par priekšlikumiem. Mums te nav zaļumballe, kur var tā izturēties un runāt,” neapmierinātību ar kolēģes darbu pauda Kaimiņš.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar