Gunti Belēviču šantažē vai Margēviča pūš pīlītes?

Guntis Belēvičs

Bijusi portāla pietiek.com žurnāliste, tagad publikāciju autore ar oligarhiem Andri Šķēli un Aivaru Lembergu saistītajā izdevumā “Diena”, Agnese Margēviča sociālajā mikroblogošanas vietnē Twitter.com nākusi klajā ar veselu virkni skandalozu paziņojumu.

Tajā skaitā par to, ka kāds sabiedrisko attiecību speciālists F., kas varētu būt Gints Feders, esot saņēmis 10 000 Ls, lai it kā nodotu tos pašai Margēvičai.

Portāls pietiek.com notikušo apraksta šādi:

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ir sācis izvērtēt informāciju par Belēviča interešu konfliktu saistībā ar viņa dēlam oficiāli piederošo medikamentu tirdzniecības biznesu, kura vadībā līdz pat pagājušā gada rudenim bijis arī pats Belēvičs.

Laikā, kad Belēvičs bijis viņa dēlam piederošās SIA Saules aptieka valdes loceklis, uzņēmums vismaz divās tiesvedībās neveiksmīgi apstrīdējis tā biznesam nelabvēlīgus Zāļu valsts aģentūras lēmumus.

Tagad Belēvičs kļuvis par veselības ministru, kura vadītā ministrija uzrauga šo pašu Zāļu valsts aģentūru. Kā Pietiek jau aprakstījis, tieši Belēvičs ierosinājis disciplinārlietu par aģentūras rīcību, izpaužot statistikas informāciju par viņa dēla uzņēmumu Saules aptieka, un tieši Belēvičs arī apstiprinājis disciplinārsodu aģentūras direktorei.

Jau nedēļu ne veselības ministrs Belēvičs, ne viņa dēls, Saules aptiekas un divu citu medikamentu tirdzniecības uzņēmumu īpašnieks Artūrs Belēvičs nav ne mēģinājuši atspēkot šo informāciju, ne sniegt atbildes uz Pietiek jautājumiem.

Tikmēr piektdien bijusī Pietiek žurnāliste Margēviča sociālajā tīklā Twitter nākusi klajā ar paziņojumiem, no kuriem var izdarīt secinājumu, ka šie fakti esot pret Belēviču vērstas melnā PR kampaņas sastāvdaļa.

“Veselības ministram būtu nevis jānoraugās melnā PR kampaņā, bet jādodas uz policiju ar SMS izdrukām, kurās viņu pirms mēneša ar to draudēja. Mēģinot šantažēt un izspiest PR līgumus no VM iestādēm par “problēmas sakārtošanu ar aptieķniekiem”. SMSu autors – kāds F. Tas pats melnais prščiks, kurš citam ministram iepriekš SMS solīja “sakārtot pielaidi”. Var jau ierēkt par blefu, bet tas jau kļūst krimināli,” sociālajā tīklā raksta bijusī Pietiek žurnāliste. Nekādas detaļas vai faktus viņa nemin.

Ne Belēvičs, ne Veselības ministrija pagaidām nav snieguši nekādas atbildes uz Pietiek jautājumiem saistībā ar šo paziņojumu, tostarp – vai šādas SMS tiešām ir saņemtas un, ja ir, kāpēc ministrs tās “paturējis pie sevis”. Arī bēdīgi slavenais PR jomā strādājošais Gints Feders, kurš, visticamākais, ir pieminētais “F.”, nekādus plašākus komentārus pagaidām nesniedz, aprobežojoties ar raksturojumu: “Murgi.”

“It kā nodošanai man, it kā, lai es neuzrakstītu rakstu, no kāda kokrūpnieka-miljonāra šis F. bija paņēmis 10 000 Ls,” – tā savu iepriekšējo pieredzi ar “F.” sociālajā tīklā apraksta pati bijusī Pietiek žurnāliste.

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Puika
Puika

Hei!
Jau otro gadu LR ir Eiro. Nez kādēļ te figurē lati, kas no aprites sen izņemti?