Ģirģens pieprasa prokuratūrai sniegt skaidru nostāju Pujāta lietā

Ģirģens Sandis

Ir ļoti svarīgi, lai prokuratūra tuvākajās dienās sniegtu skaidru procesuālu pozīciju saistībā ar Valsts robežsardzes priekšnieka Gunta Pujāta iespējamu noziedzīgu nodarījumu, intervijā TV3 raidījumā “900 sekundes” uzsvēra iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV).

Ministrs norādīja, ka viņa skatījumā kriminālprocess nedrīkstētu vilkties ilgi. “Šeit ir galvenā loma prokuratūrai tomēr pateikt – vai tiešām apstiprināt aizdomas vai mēs runājama arī par procesuāliem pārkāpumiem,” teica Ģirģens.

Norādīts, ka Iekšējās drošības birojam (IDB), kas aizturēja Putātu, un Valsts robežsardzes vadībai līdz šim īpaši draudzīgas sadarbības attiecības nav bijušas, Ģirģens uzsvēra, ka starp dienestiem nedrīkst būt kaut kāda nesapratne vai naids. 

Tuvākajās dienās prokuratūrai vajadzētu dot skaidrību – apstiprinās aizdomas vai nē, vēlreiz uzsvēra ministrs.

900 sekundes – VRS priekšnieks, LT un EST robežas (Covid-19) | 7/09/2020

No šī rīta TV3 Ziņas 900 sekundēm:🦠 par Covid-19 ietekmi uz ekonomiku un nepieciešamību viest attiecīgās izmaiņas, lai neiznīcinātu mūsu uzņēmējus, kas ir atkarīgi no Lietuvas un Igaunijas tirgiem⚖️ par vēlmi saņemt skaidru procesuālu pozīciju no prokuratūras Robežsardzes priekšnieka lietā;

Gepostet von Sandis Ģirģens am Montag, 7. September 2020

vēstīts, IDB piektdien pēc aizturēšanas atbrīvojis Pujātu un, piemērojot drošības līdzekli, aizliedzis viņam pildīt robežsardzes priekšnieka pienākumus.

Pujāta advokāte Alla Juraša apstiprināja, ka aizstāvamais piektdienas rītā aizturēts, bet patlaban jau atbrīvots.

Pujātam ir piemērots aizdomās turētā statuss saistībā ar valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, ja ar to izraisītas smagas sekas. Inkriminētais nodarījums saistīts ar aizsargjoslu būvniecību uz Latvijas un Krievijas robežas. Aizstāvība secinājusi, ka aizturēšana varētu būt notikusi lietā, kurā jau figurē Pujāta priekštecis Normunds Garbars.

Advokāte arī pastāstīja, ka pie Pujāta notikusi kratīšana, taču neprecizēja, kādā adresē. Kratīšanā nekas būtisks nav izņemts, apgalvoja Juraša.

Pats Pujāts par aizturēšanu un inkriminēto nodarījumu ir sašutis, norādot, ka visu mūžu darbojies valsts labā. Viņš uzskata, ka notikušais ir veikts apzināti, lai viņu diskreditētu, norādīja advokāte.

Advokāte arī apliecināja, ka drošības līdzeklis par aizliegumu pildīt priekšnieka pienākumus tiks pārsūdzēts.

Neminot personas vārdu, IDB informēja, ka IDB kopš 2018.gada sākuma intensīvi strādā pie vērienīgas pirmstiesas izmeklēšanas liela apmēra komplicētos kriminālprocesos, kas ir saistīti ar valsts austrumu robežas izbūvi un inženiertehnisko aprīkošanu.

Ar valsts austrumu robežas izbūvi saistītā kriminālprocesā piektdien IDB aizturējis augsta ranga Valsts robežsardzes amatpersonu, kura tiek turēta aizdomās par valsts amatpersonas bezdarbību, atbilstoši nereaģējot uz pretlikumīgu rīcību Latvijas austrumu robežas izbūves procesā, apliecināja dienestā.

Šīs Valsts robežsardzes augsta ranga amatpersonas bezdarbības rezultātā valstij iespējami ir nodarīti zaudējumi īpaši lielā – vairāku miljonu eiro – apmērā, norādīja birojā.

Kā zināms, pērn IDB aizturēja bijušo Valsts robežsardzes priekšnieku Garbaru. Viņš tika aizturēts saistībā ar lietu, kurā tiek vērtēti iespējamie noziegumi būvniecības procesos par Latvijas un Krievijas robežas joslas infrastruktūras izbūvi un Latvijas un Baltkrievijas robežu ierīkošanu.

IDB lietvedībā atrodas vairāki kriminālprocesi saistībā ar valsts austrumu robežas izbūvi un aprīkošanu – šajos apjomīgajos un sarežģītajos kriminālprocesos vēl turpinās pierādījumu iegūšana un nostiprināšana likumā noteiktajā kārtībā.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Anita
Anita

Girģenam ir jāatkāpjas. viņam jāuzņemas atbildība par Robežsardzē notiekošo. JKP būs uzvarējusi cīņā pret KPV. Ministram ir jāstāv savu padoto pusē un šie jautājumi par Austrumu robežbūvi bija likumīgi jāatšķetina.

vav vav
vav vav

Cik var saprast, tad Mūrnieks ”noņemot no trases” citu sava priekšnieka padoto, ar ministru to nav saskaņojis. Ja vēl ņem vērā, ka starp Mūrnieku un Pujātu bija ilgstošas nesaskaņas, kā arī to, ka tieši Ģirģenam tagad jālauza galva, kurš komandēs robežsargus, jo nav informācijas ka Mūrnieks par to sarauktos, tad Ģirģena neuzticēšanās IDB ir saprotama un izskatās pamatota.

Ilmārs
Ilmārs

Parastie mentu kari !

Anita
Anita

Tie nav mentu kari, tie politisko partiju kari.