Ģimenes ārsti daudz pluinīti, bet atbalsts bijis nepietiekams

ģimenes ārsti

Veselības ministre Anda Čakša nākamgad sola cīnīties par mediķu atalgojumu un īpašu uzmanību pievērst ģimenes ārstiem, kuri līdz šim “tika pluinīti, no viņiem daudz kas prasīts”, bet maz dots.

Čakša intervijā LTV “Rīta panorāmai” norādīja, ka nākamgad būs jāstrādā pie mediķu algu pakāpeniskas palielināšanas, jo ārstiem, piemēram, kas veic sarežģītas operācijas slimnīcās, un ģimenes ārstiem par savu darbu jāsaņem divas vidējas algas, kas Latvijā šobrīd būtu 1600 eiro mēnesī.

Bet pagaidām ārstu algu likmes ir 830 eiro un algu celšanai nepieciešams “dubultlēciens”, ko varēs izdarīt tikai pakāpeniski. “Jautājums, kā mēs līdz tam nonāksim,” atzina ministre.

Taču viņa norādīja – ir svarīgi, lai ārsti jau tagad redzētu, ka atalgojums pieaugs, ka tas notiek pakāpeniski.

Ministre arī nepiekrīt, ka algu celšanai nebūtu politiskā atbalsta, jo koalīcijas pārstāvji vienojās par veselības aprūpi kā prioritāti.

Čakša arī uzsvēra, ka īpaša uzmanība būs pievērsta ģimenes ārstiem, kuriem izvirzītas augstas prasības, bet kuriem devums pretim nav liels. Tāpat liels jautājums ir par medicīnas māsām, kuru slimnīcās trūkst.

Darbs pie atalgojuma sistēmas notiks nākamgad, un algas plānots sākt palielināt 2018.gadā, solīja ministre.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LTV “Rīta panorāma”

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Muse
Muse

Par ķirurgiem piekrītu, bet ģimenes ārstu funkcionēšana gan ir pilnīgi garām – šlagbauma amats!