Ekonomikas ministrs Valainis ar plakātu rokās pieprasa brīvību Krievijā aizturētam reperim no Latvijas

Krievijas varasiestādes nedēļas nogalē Tomskā īslaicīgi aizturēja reperi no Rīgas Robertu Plaudi, kurš uzstājas ar skatuves vārdu “Platina”. Pēcāk Krievijas tiesa viņu nolēma izraidīt no valsts. Uz notikušo sociālajos medijos otrdien reaģējis ekonomikas ministrs Viktors Valainis (ZZS).

“Šis ir kārtējais pierādījums tam, ka braukt uz Krieviju nav droši,” vietnē “X” norādījis ministrs, turot rokās plakātu ar uzrakstu “#freePlatina”.

Kā zināms, Krievijas varasiestādes Tomskā īslaicīgi aizturējušas reperi no Rīgas Robertu Plaudi, kurš uzstājas ar skatuves vārdu “Platina”. Reperis aizturēts koncerta laikā naktsklubā “Face”, liecina sociālajos tīklos publicēti videoieraksti. Tajos redzams, ka specvienības darbinieki “Platina” uzstāšanās laikā uziet uz skatuves un aizved viņu. Aizturēšanas iemesli nav zināmi.

Kā liecina “Telegram” kanālu publicētā informācija, sūdzību par reperi uzrakstījusi “Droša interneta līgas” vadītāja Jekaterina Mizuļina, kura aicinājusi pārbaudīt, vai mūziķa dziesmu tekstos nav narkotiku propagandas. Pati Mizuļina paziņoja, ka viņai nav zināmi “Platina” aizturēšanas iemesli, sakot, ka “pēdējos gados pret viņu nekādu iesniegumu nav bijis”.

Portāls “Meduza” vēsta, ka apmēram pēc stundas viņu atbrīvoja. Tomskas policija ziņoja, ka Latvijas pilsonim noformēti administratīvie protokoli par ieceļošanas Krievijā noteikumu pārkāpšanu, nelikumīgu strādāšanu un atteikšanos no medicīniskās apskates reibuma noteikšanai. Turklāt tiekot lemts par iespējamu protokola, izmantojot pantu par narkotiku propagandu.

Savukārt Latvijas Ārlietu ministrijas preses sekretāre Diāna Eglīte aģentūru LETA informēja, ka Latvijas vēstniecība Krievijā tikusi informēta par Latvijas valstspiederīgā aizturēšanu Tomskā. Vēstniecība sazinājusies ar valstspiederīgā tuviniekiem, ticis noskaidrots, ka aizturētajam ir nozīmēts advokāts un plānota tiesas sēde.

Ārlietu ministrija atkārtoti brīdina Latvijas valstspiederīgos neceļot uz Krieviju saistībā ar tur pastāvošajiem drošības riskiem. Konsulārās palīdzības sniegšana esošajos ģeopolitiskajos apstākļos ir ierobežota.

Reperis no Rīgas 12. aprīlī sāka turneju pa Krieviju. 19.aprīlī, kad viņu aizturēja, viņam palika 28 gadi.

Krievu valodā dziedošais reperis ir apvienības “RNB Klub” dalībnieks . Viņa piektais studijas albums tika izdots aprīļa sākumā. Plaudis uzstājas krievu valodā un savu karjeru veidojis Krievijā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


10
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
dogma
dogma

Valainis tik pievērš sev uzmanību. Varēja vēl ar sniega pikām apmētāt krievijazz vēstniecību, vai pie atvērta loga savā dzīvesvietā taisīt troksni, ar karoti sitot pa tukšu kastroli.

retoriski
retoriski

Pilns rubulis jau nav, ja brauc uz beztiesisku agresorvalsti.

Ula
Ula

Varbūt savervēts šis “mākslinieks”?

maksātāja
maksātāja

Dīvaini te viss tā – puisis ar tūristu īzu taisa komercialus koncertus un izklaides, reģistrējas, nodokļu nemaksā–un te tik šausmīgi izraida, ļaunā zeme, kurā ir vīzas noteikumi un ir jāmksā arī nodokļi! Jeb tas puisis ir te tāds ultrapatriotisks- visu savaķto naudu vedīs līdzi, lai atdotu muitas kontrolē un deklarētu VID, un nomaksātu par ārzemes nopelnīto? Īsts platīna patriots.

Ozols
Ozols

Varbūt Vitja klausās krievu repu

grammaticus
grammaticus

Vai tev nepatīk burts “ķ”, jeb krievi to aozliedza?

Meh
Meh

Kad uzzināju, ka šis čalis orientēts uz krievu auditoriju, man pilnīgi pie kājas, kādas viņam problēmas mīļajā Krievijā.

domātājs
domātājs

Ja kāds ir tik stulbs ka pats brīvprātīgi dodas uz Krieviju, Baltrusu vai Z-Koreju, tad ko tur var teikt? Pats savas nelaimes kalējs.

Joske
Joske

Valainis vienmēr ir bijis garlaicīgs.

Pelēns
Pelēns

Brigmaņa skolnieciņš kā nekā.