Dumpis Talsu novada domē: deputātu vairākums prasa priekšsēdētājas atlaišanu

Sandra Pētersone
Talsu novada domes priekšsēdētāja Sandra Pētersone

Desmit no 19 Talsu novada domes deputātiem šonedēļ iesnieguši pieprasījumu no amata atbrīvot pašvaldības priekšsēdētāju Sandru Pētersoni (Nacionālā apvienība (NA)), vēsta lsm.lv.

Pieprasījumu par domes priekšsēdētājas Pētersones atbrīvošanu no amata parakstījuši Edgars Zelderis, Lauris Pīlēģis, Ilva Norenberga un Kalvis Kalniņš no “Mēs – Talsiem un novadam” saraksta, Aldis Pinkens, Māris Rozenbergs un Andra Grīvāne no “Jaunās vienotības” (JV), Latvijas Zaļās partijas deputāti Ieva Brūna un Ainis Stūrmanis, kā arī NA bijusī pārstāve Eva Kārkliņa. Atbrīvošanas pieprasījumam pamatojums neesot sniegts, pauž dome.

Ceturtdien notiekošā domes sēde sākās ar diskusiju, vai šo pieprasījumu var iekļaut domes sēdes darba kārtībā ar divu trešdaļu deputātu balsojumu. Domes juriste ir pieprasījusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) juridisku konsultāciju par to, kā pieņemt lēmumu par deputātu pieprasījuma iekļaušanu sēdes darba kārtībā.

No Zeldera un Norenbergas ir izskanējis aicinājums Pētersonei pašai atstāt domes priekšsēdētājas amatu bez balsojuma.

Ceturtdien ar desmit balsīm “pret” un astoņām balsīm “par” domes sēdes darba kārtība netika apstiprināta. Desmit deputāti, kas parakstījuši iesniegumu par Pētersones atbrīvošanu no amata, pieprasīja sasaukt domes ārkārtas sēdi, savukārt Pētersone solīja “par to padomāt”.

Kā informējusi NA sabiedrisko attiecību speciāliste Laima Melkina, partijas ieskatā, deputātu pieprasījuma atkāpties no amata mērķis esot destabilizēt domes darbu. NA uzskata, ka ilgāku laiku atsevišķu Talsu novada domes opozīcijas deputātu rīcība bijusi destruktīva – “bijušas situācijas, kad vilcināta domes sēžu norise, likti šķēršļi, lai nevarētu raiti pieņemt lēmumus, tā vietā, lai dome strādātu pie novada izaugsmes”.

“Vasarā opozīcijas deputātu mērķis radīt domē saspīlējumu noveda līdz atklātiem draudiem veselībai un dzīvībai, un centieni radīt domes darbā haosu vērojami arī pašlaik,” uzskata priekšsēdētāja. Viņa apgalvoja, ka vieni no šo aktivitāšu iniciatoriem esot partija “Progresīvie”, kas esot izcēlusies ar destruktīvu rīcību domē, bet pašlaik tas sakrītot ar laiku, kad NA “paudusi skaidru attieksmi” pret “Progresīvo” dalību valdības koalīcijā. “Progresīvie” gan pēdējās vēlēšanās nemaz nekandidēja uz Talsu domi, bet partijai ir noslēgts sadarbības līgums ar “Mēs – Talsiem un novadam”.

Kā zināms, šogad no NA izstājās Talsu domes deputāte, bijusī Rojas novada vadītāja Eva Kārkliņa. Jau tad tika paustas aizdomas, ka drīzumā varētu sekot domes vadītājas nomaiņa, taču līdz tam Talsu politiķi nenonāca.

Toreiz puses klāstīja, ka nesaskaņas starp domes deputātiem radušās, kad Pētersone bija palūgusi pašvaldības izpilddirektorei Ievai Krēķei atstāt amatu. Savukārt Krēķe bija pierunājusi amatus atstāt arī abiem saviem vietniekiem, kurus no darba atbrīvoja, kamēr Krēķei bija slimības lapa.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Talsu Vakseris
Talsu Vakseris

Ko tad Dumpis tur sadarīja? Piespieda nabadziņus Vakcinēties?

nezinītis
nezinītis

Progresīvie = Rietumu banka = Krievija

tautiskie raksti
tautiskie raksti

Sievietēm ir tiesības! Nu kā var neļaut izpausties? Dāmīšu sekta te administrācijā ir savā grupā un deputatiem te nebūs jauktes iekšā intīmās padarīšanās. Zem nacionālpatriotiska deķa te viss… nu kā jau pašvadībās