Divi miljoni deputātu īpašo pasūtījumu galdam – „baiļu kvotas”

Bondars, Pūce

Jānis Urbanovičs

Uz Saeimu  koka šķirstiņā atnestā budžeta prioritātes premjers raksturoja šādi:  “2022.gadā ir trīs lieli virzieni – Latvijas konkurētspējas palielināšana, pakalpojumu pieejamība un kvalitātes uzlabošana, kā arī nacionālās identitātes stiprināšana.” Domāju, valdošā koalīcija skaļi nenosauc nākamā gada budžeta projekta galveno prioritāti: Saeimas vēlēšanās 2022.gada oktobrī visiem līdzekļiem atražot pašiem sevi.

Tas, ka valdības partijas sadala valsts naudu atbilstīgi saviem priekšstatiem, ir loģiski. Tā budžetus veido visur pasaulē. Tikai citur ir pieņemts, ka tas notiek, priekšroku dodot valsts interesēm, nevis valdībā pārstāvēto partiju interešu prioritātēm. Tāpēc mediķi visdziļākajā krīzē lai paciešas, jo “visiem jau vajag”.

Uz kopējā budžeta apjoma tie divi miljoni, kas atvēlēti deputātu īpašo pasūtījumu galdam (sauktam arī par deputātu kvotām), tāds nieks vien ir. Lai gan šo praksi nosoda gan Valsts kontrole, gan korupcijas pētnieki, tas nemaina koalīcijas degsmi vēlēšanu gadā dažādiem novadiem, sabiedriskām organizācijām, draudzēm, biedrībām u.c. pasniegt individualizētas dāvaniņas. Lai ar balsstiesībām apveltītie saņēmēji skaidri zinātu – šo jumtu salaboja partija A, kādai biedrībai uzturnaudu sagādāja partija B, par bērnu rotaļlaukumu esiet pateicīgi partijai C…

Nepārprotiet, mēs kā opozīcija abām rokām esam gan par to jumtu, gan jebkuru citu atbalstu cilvēkiem. Tikai – kāpēc šos piešķīrumus finansēt no budžeta sadaļas “neparedzētiem gadījumiem”? Vai tas nav visnotaļ paredzams, ka visām šīm  labajām lietām vajag naudu? Vai tomēr šim dāsnumam ir uzpirkšanas iesaiņojums?

Valdošās koalīcijas pārstāvjiem apzīmējums “deputātu kvotas”  griež ausīs, droši vien tāpēc, ka pirms pāris gadiem šīs kvotas paši ar lielu pompu “izskauda”. Tāpēc ir priekšlikums – šo partiju īpašo, atsevišķām vēlētāju grupām mērķēto piedāvājumu saukt par baiļu kvotām! Ja valsts kopējā attīstības gaita ved mūs atpalicībā (citēju prezidentu Levitu!) un ir bailes varu zaudēt, tad šie nelielie piešķīrumi taču var palīdzēt noturēties konkrētos elektorāta segmentos. Un ko gan vairāk var vēlēties kā turpināt tāpat kā 30 gadus līdz šim!

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
ruksis
ruksis

Urbanovič, kas tevi pataisīja par kangaru? Man tas interesē — tāpat kā par Elksniņu un Zariņu. Vai tev māte bija krieviete?

Leo
Leo

Autostāvietu fenderētājs un bankas zaglis jau atkal funktierē !

ripa
ripa

Galdiņ, klājies! Deputātiņiem ir laba apetīte- tad jau būs dzīvotāji. Vientiešīe atliek tikai atkal nobalsot par pašiem viedākajiem pastalniekiem nākamo rudeni. Marģināļi sāk- un uzvar! Miljoni ripo.

Adrians
Adrians

Kvotas ir pirmkart -atvilnis pietyvinatajiem,otrkart-deltas baznicas ietekmes lumpenmazohistus aiziet un nobalsot,treskart – ebrejs no pils kluse vel piebaro at GTO nozimitem -or deniem jotraki grib vecumdienas Ar Pompaduru utt

Stienis
Stienis

Kāds vispār plāno iet uz vēlēšanām?

zemnieks
zemnieks

Jā, es iešu. Un ja gribi zināt — es balsošu par Nacionālo Apvienību.

juaņa
juaņa

Kvotas nekad nav veltītas izglītības satura uzlabošanai. Visi redz, ka izglītība ir ziepēs, bet deputātu nostāja ir, ka visu paveiks IZM. Tad kāpēc ir vispār kvotas, jo ministrijas visu izdarīs. Ja kvotas dod tur, kur ministrija neizdarīs, tad kāpēc izglītības saturam nekā nav? Tas rāda, ka kvotas ir kukuļi vēlētājiem.

Tā viš i
Tā viš i

ka ministri ir muļķīši , jo nezina kas nozarē ir vajadzīgs !