Darbu IZM pamet ilggadējā departamenta vadītāja Papule

Evija Papule
Evija Papule

Darbu Izglītības un zinātnes ministrijā atstās ilggadējā Izglītības departamenta direktore Evija Papule. Tieši Papule bijusi „atslēgas” cilvēks, kas plašākai sabiedrībai prezentējis vasarā pieteiktās apjomīgās reformas izglītībā, un viņai arī nācies vienmēr atbildēt uz sociālo partneru jautājumiem un kritiku. Nozares ministrs no plašākiem komentāriem atturas, bet sociālie partneri sliecas vērtēt, ka ierēdnes pacietības mērs bijis pilns.

Darbu departamenta direktore un valsts sekretāra vietniece atstās 1.novembrī. Atlūguma iemesls esot neapmierinātība ar ministrijas administratīvās vadības neprofesionalitāti un pārāk lielo birokrātijas slogu,  valsts sekretāres Līgas Lejiņas neprofesionalitāte un vairāku apjomīgu reformu sabotēšana, pieprasot nemitīgu, formālu dokumentu saskaņošanu.

Papule stāsta, ka viņa nav vienīgā no augsta līmeņa speciālistiem, kas nesen pametuši darbu ministrijā, un viņa domā, ka vairākas skaļi pieteiktas reformas visticamāk iestrēgs ministrijas gaiteņos.

“Lēmumu pieņemšanas process ir ilgs un garš. Sākot ar mazām lietām un beidzot ar ļoti nozīmīgām lietām, kas vēlāk var atspoguļoties arī finanšu neizpildes vai kaut kādās kompensējošās darbībās. Aiziet patiešām zinoši cilvēki no Izglītības un zinātnes ministrijas, un tas ir arī tas, ka beigās nebūs, ar ko strādāt,” sacīja Papule.

“Un beigās tiešām ar visiem, gandrīz 200 darbiniekiem dokuments būs jāsaskaņo, lai būtu pārliecība, ka to drīkst parakstīt,” stāstīja Papule.

Kā piemēru Papule min skaļi pieteikto pieaugušo izglītības projektu, kur Eiropa naudu jau piešķīrusi, bet ieviešana kavējas.Evija Papule: Nevaru turpināt darbu IZMVita Anstrate00:00 / 00:50“Droši vien, ka šādus lēmumus [par atlūguma iesniegšanu] pieņem ilgtermiņa un ilgstoši apdomājot, jo, ja darbs patīk, ir pieredze un var tajā arī sasniegt rezultātus, tas lēmums noteikti ir ar kaut ko citu pamatots. Un šobrīd man jāsaka, ka, jā,” atzina Papule.

“Es šobrīd uzskatu par neiespējamu turpināt darbu, strādājot ar to administratīvo vadītāju, kāda mums šobrīd ir Izglītības un zinātnes ministrijā,” sacīja Papule.

“Vairāk uzsverot, ka, visticamāk, mazā pieredze, neprofesionalitāte, salīdzinoši ar citiem kolēģiem un ar citiem bijušajiem kolēģiem, nu tas zināšanu līmenis droši vien, man ļauj apšaubīt viņas spēju vadīt Izglītības un zinātnes ministriju, tai skaitā arī satura ziņā,” sacīja Papule.

Par nozari atbildīgais ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”) atlūgumu sauc par savdabīgu, bet no plašākiem komentāriem atturas.

“Negribu tur neko komentēt. Lai viņa pati komentē, ja viņa vēlas. Dzimtbūšana jau sen ir atcelta. Nevienu ar varu nevar noturēt darbā,” sacīja Šadurskis.

Viens no ciešākajiem sadarbības partneriem, ar ko strādājusi Evija Papule, ir Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība. Tās līdere Inga Vanaga Papuli vērtē kā profesionālu darbinieci.

“Es pieļauju domu, ka, jā, ņemot vērā, ka divos likumprojektos ir 14 reformas. Un tur notiek viss tā, kā notiek, tad cilvēkam kaut kad mērs ir pilns. Un, ja tādas epizodes ir viena, divas, daudz, kur tu saskaņošanas sēdēs paliec tādā kā muļķa lomā?” sacīja Vanaga.

Arī Latvijas Pašvaldību savienībā ilggadējo ministrijas darbinieci vērtē kā zinošu un profesionālu ierēdni. Savienības padomniece izglītības jautājumos Ināra Dundure Radio pavēstīja, ka Papule bijusi viena no tiem darbiniekiem, ar kuriem vienmēr bijis iespējams pārrunāt reformas pēc būtības.  

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar