CVK: Neieskaitītās vēlēšanu aploksnes var ietekmēt “Saskaņas” un JV mandātu skaitu Rīgas domē

vēlēšanas

Partijas “Saskaņa” un partiju apvienības “Jaunā vienotība” (JV) mandātu skaitu jaunievēlētajā Rīgas domē var ietekmēt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās neieskaitītas vēlēšanu aploksnes, informēja Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK).

CVK, modelējot neapzīmogoto vēlēšanu aplokšņu ietekmi uz vēlēšanu rezultātu, secinājis, ka teorētiski “Saskaņas” un JV mandātu skaitu pašvaldībā var ietekmēt daļa jeb 320 no neieskaitītajām aploksnēm.

Ja pieņem, ka starp neieskaitītajām aploksnēm 320 ir tādas, kurās balss atdota par JV, bet nav nevienas, kurās nobalsots par “Saskaņu”, tad JV iegūtu vienu papildus mandātu, savukārt “Saskaņa” vienu deputāta vietu zaudētu.

Vēlēšanu rezultāti gan jau ir apstiprināti, tomēr partijas tos var pārsūdzēt līdz trešdienai.

“Saskaņas” viens no līderiem, bijušais ilggadējais Rīgas mērs Nils Ušakovs šonedēļ pauda, ka līdzīgi kā “Saskaņas” vadītājs Jānis Urbanovičs uzskata, ka partijai nebūtu jāapstrīd vēlēšanu iznākums.

Arī JV neplānojot apstrīdēt vēlēšanu rezultātus. Politiskā spēka mērķis esot koncentrēties uz sarunām par koalīcijas izveidošanu un darīt visu, lai pēc iespējas ātrāk sāktu strādāt Rīgas dome.

Divi “Saskaņas” biedri pretēji partijas viedoklim Rīgas domes vēlēšanu rezultātus pārsūdzējuši

Divi partijas “Saskaņa” Rīgas domes deputāta amata kandidāti Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) apstrīdējuši Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātus.

Lai gan iepriekš “Saskaņas” līderi pauda, ka vēlēšanu rezultātus pārsūdzēt nevajadzētu, partijas vēlēšanu sarakstā iekļautie Antons Klindžāns un Vladimirs Frolovs nolēma vērsties CVK.

Iesniegumā CVK viņi pauda lūgumu atcelt vēlēšanu rezultātus Rīgas 97. un 144.vēlēšanu iecirkņos, jo tajos par nederīgām atzītas vairāk nekā 600 neapzīmogotas vēlēšanu aploksnes un tajās esošās vēlēšanu zīmes.

Iesnieguma autori uzskata, ka šādas situācijas rezultātā vēlētājiem bijusi liegta iespēja izmantot savas tiesības vēlēt citu vainas dēļ. Politiķi piekrīt CVK vadītājas Kristīnes Bērziņas viedoklim, ka vēlēšanu rezultāti droši vien būs ietekmēti, jo balsu skaits neapzīmogotajās aploksnēs ir “diezgan ievērojams”.

Līdz ar to Klindžāns un Frolovs lūdz rīkot atkārtotu balsošanu minētajos iecirkņos.

Frolovs “Saskaņas” sarakstā ieņēma 12.vietu, bet Klindžāns – 34., tomēr neviens no viņiem Rīgas domē ievēlēti netika.

Frolovs gan vēlēšanu iznākumā palika otrais “aiz svītras” un no 12.vietas ieguvēja, kas iekļuva domē, viņu šķir tikai 80 balsis.

Kā zināms, Rīgas vēlēšanu iecirknī Puškina licejā atklātas 419 neapzīmogotas balsošanas aploksnes, kuras nevar ieskaitīt vēlēšanu rezultātos. Savukārt Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā šādas aploksnes bijušas 208. Neapzīmogotās vēlēšanu aploksnes un tajās esošās vēlēšanu zīmes nolemts atzīt par nederīgām. CVK abos gadījumos jau lēmusi lūgt Valsts drošības dienestu (VDD) veikt lietas apstākļu pārbaudi.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar