Covid-19: Ģirģens rosinājis valstī noteikt pilnu karantīnu, bet valdība tam nav piekritusi

Sandis Ģirģens

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) svētdien Ministru kabineta sēdē rosinājis valstī uz mēnesi noteikt pilnu karantīnu, tomēr valdībā šāds ierosinājums atbalstu nav guvis.

Ģirģens valdības ārkārtas sēdē izteica savu viedokli par nepieciešamību slēgt valsts iekšējās robežas ar Lietuvu un Igauniju, kā arī uz mēnesi valstī ieviest pilnu karantīnu ar konkrētiem pārvietošanās ierobežojumiem un zināmiem izņēmumiem pārtikas, medicīnas un drošības jomās.

“Fakts ir tāds, ka Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) vairs nevar izsekot vairumu epidemoloģisko ķēžu un inficēšanās avotu. Diemžēl cilvēki neievēro pašdisciplīnu, klaji melo un maldina mediķus un dienestus. Arī brīvdienās redzētais skaidri parādīja cilvēku nihilistisko attieksmi attiecībā uz sociālo distancēšanos. Kā redzams, jau sāk saslimt arī medicīnas un dienestu darbinieki. Tā nav spēle. Mums ir jāiegūst laiks un epidemioloģiskās drošības nolūkā jāaptur cilvēku kustība,” uzskata Ģirģens. 

Ministrs uzsver, ja būtu ieviesta pilna karantīna, mēneša laikā būtu iespēja “pārgrupēties” – iegūt un apkopot datus par inficētajām personām, kā arī apturēt tālāku vīrusa masveida nekontrolētu izplatīšanos.

Kamēr pasaules valstis pašizolējas un robežas ir slēgtas, ir tikai loģiski šo laiku izmantot lietderīgāk, gan pārgrupējot valsts ekonomiku, gan mērķtiecīgāk sniedzot veselības pakalpojumus, kā arī sociālās un ekonomiskās atbalsta programmas, skaidro ministrs.

“Jo ilgāk neieviesīsim pilnu karantīnu, jo vairāk pieaugs arī inficēto skaits. Attiecīgi pieaugs arī valsts izdevumi pandēmijas ierobežošanai. Nevēlos sagaidīt pirmos letālos iznākumus,” norāda Ģirģens.

Viņš arī vērsa uzmanību, ka svētdien valdībā pieņemtais ierobežojums “2+2” atstāj zināmus robus, piemēram, dienesti nekādā veidā nevarēs liegt pa divām personām sapulcēties kādas personas privātīpašumā piknika rīkošanai, norāda Ģirģens. 

Ministrs uzskata, ka šajā laikā tikai pilna karantīna ar loģiskiem, pārdomātiem izņēmumiem var veicināt jēgpilnu sabiedrības veselības un valsts ekonomikas aizsardzību.

Vienlaikus rodot neordinārus risinājumus jau esošo ierobežojumu kontrolei, iekšlietu ministrs kopā ar Valsts policiju (VP) ieviesīs policijas automašīnās brīdinājuma skaļruņus, tām pārvietojoties pa ielām.

Paralēli notiek arī iestāžu sadarbība pie stingrāku drošības pasākumu izveides, ieskaitot bargākus naudas sodus pašizolācijas un karantīnas pārkāpējiem.

Valdība svētdien nolēma, ka uz ārkārtējās situācijas laiku, neievērojot divu metru distanci, vienlaicīgi pulcēties publiskās iekštelpās un publiskās ārtelpās var ne vairāk kā divas personas, personas, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā, vecāks un viņa nepilngadīgie bērni, ja viņi nedzīvo vienā mājsaimniecībā, kā arī personas, kuras veic darba vai dienesta pienākumus.

Tāpat aizsardzības ministrs var lemt par Nacionālo bruņoto spēku atbalsta sniegšanu Valsts robežsardzei un VP, kā arī civilās aizsardzības sistēmai, izvērtējot iestādes izteiktā pieprasījuma ietekmi uz armijas tiešo uzdevumu izpildi.

Valdība arī nolēma, ka VP pēc Slimību profilakses un kontroles centra pieprasījuma varēs pieprasīt un elektronisko sakaru komersanti izsniegt informāciju par konkrētu personu telefona numuru un abonenta atrašanās vietu, ja attiecīgajai personai var būt noteikts inficētas personas vai kontaktpersonas statuss. Saņemtos datus nodos Slimību profilakses un kontroles centram, lai veiktu epidemioloģisko izmeklēšanu un pārliecinātos par personas sniegtās informācijas par pārvietošanos patiesumu.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Uznemejs
Uznemejs

Pilnigs idiotisms
Un komentetaji tadi pasi.
Sandis nejedz ko tur bokstere
Ja pilniba slegtu robezas Lv ar garantiju bankrots, masu nemieri, vandalisms.

Valsts atbalsts ari tikai izredzetajiem…. vis tas ir pizgjos…. protams vins var sedet un dirst jo vinam maksas un konsulteties ar mammiti, bet mums seit draudzin viegli neiet!

plus mīnus
plus mīnus

jaunais infektologs Sandis?
Nez vai medicīnu pat mēnesi ir nomācījies, ka traucē īstiem infektologiem strādāt.

Latvijas laiks
Latvijas laiks

Ko var gribēt no neprofesionālas veselības ministres un premjera – amerikāņa , kam pie kājas tāda Latvija !

laiks
laiks

Ko padarīsi, ja valdībā ir ne mazums bezatbildīgu ministru, kas ne sajēdz, ko vajag darīt, ne arī vēlās lieki iespringt- gan jau kaut kā nobumbulēsim to laiku

Rihards
Rihards

Un pietiek atmaksat feniksa darbinieku algu un visiem kuri jau ir karantinaa! Atbalstiet reiz valsts uznemumus!!!
Tur vel aizvien ir jastrada, tapat ka veikala darbiniekiem u.c.
Visu aizveriet piem. no 3d…
2d laiks ir iepirkties un noliekat policiju patrulet, kaa redz uz ielas 5k naudas sods!!!
Tikai ta mes varam atrak un bez bazham parvaret sito dranki…
Un tas bus 100x letak kaa taisit testus, vai slimot, mirt utt.!!!

Rihards
Rihards

Es par!
Kamer nav par velu…
Citadi bus kaa parejas valstis!!!

Žanis
Žanis

Gribi būt vislielākais stulbenis?