Čekas simtajā gadadienā čekistu sargi gūst uzvaru Latvijā

čekas maisi
Bijušās Valsts drošības komitejas (VDK) zinātniskās izpētes komisija draud ar zinātnisko pētījumu publicēšanas procesa apturēšanu Datu valsts inspekcijas (DVI) sāktas administratīvā pārkāpuma lietvedības dēļ. Komisija sēdē lems par publicēšanas apturēšanu uz administratīvās lietvedības un administratīvā procesa tiesā laiku.
Komisijā atsaucas uz Latvijas Universitātē saņemtu DVI dokumentu par ierosinātu administratīvā pārkāpuma lietvedību, kas esot saistīta ar komisijas veikto pētniecisko darbu saistībā ar LPSR VDK jeb čekas dokumentiem un šo pētījumu publicēšanu.DVI vēstulē, kā uzsvēra komisijā, norādīts, ka saskaņā ar Fizisko personu datu aizsardzības likumu personas dati ir jebkāda informācija, kas attiecas uz identificētu vai identificējamu fizisko personu, tātad arī personas vārds un uzvārds.

DVI pagaidām nav sniegusi komentāru par VDK izpētes komisijas norādīto pārkāpuma lietvedību.

«Lai arī Tieslietu ministrijas padotības iestāde [DVI] konkrēti nenosauc pētījumus, var noprast, ka ierosinātā lieta saistīta ar vadošiem čekas štata darbiniekiem,» pauda komisijā, brīdinot, ka tā tuvākajā sēdē lems, vai apturēt zinātnisko pētījumu publicēšanas procesu uz administratīvās lietvedības un administratīvā procesa tiesā laiku.

«No šī brīža sabiedrības iepazīstināšana ar komisijas izpētīto uz laiku tiks pārtraukta un plašāka informācija medijiem lietā netiks sniegta,» norādīja komisijā.

Komisijā atgādināja, ka tā oktobrī vērsusies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar aicinājumu visus VDK dokumentus, tajā skaitā Totalitārisma seku dokumentēšanas centrā esošo, nodot atklātībai, pieļaujot to brīvu izmantošanu pētniecībai «bez līdzšinējās diskriminācijas».

Koalīcijas partneri konceptuāli atbalsta nacionālā apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) ierosinājumu Satversmes aizsardzības birojā esošo VDK dokumentu nodošanu Latvijas Nacionālajam arhīvam.

Pēc VL-TB/LNNK pārstāvju domām, tas atvieglotu dokumentu pētīšanas procesu un to publicēšanu ar zinātniskajiem komentāriem, nosakot, ka publicēšana jāveic līdz 2018.gada 31.decembrim.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Liberasts Čekists
Liberasts Čekists

Nevienam vairs neūs pārsteigums uzzināt, ka galvenie stukači un stukaču vervētaji ir atrodami tieši redzamāko liberastu vidū -Sorosa aģenti, PARisti, praidisti, KNABisti, Providisti, Delnisti. Marģināļi vienmēr kalpo sistēmai lai cik tā noziedzīga tā būtu.

Vai ne
Vai ne

Cik smieklīgi ir visi tie Sābi, uc, slepenie biroji, kur kaut ko tik milzīgi sargā. Trūkst fantāzijas, kas gan tas varētu būt valstī, kuru komuņaki turpina pārvaldīt, kur visa šai teritorijā pieejamā infa 90. gados tika staipīta visos veidos. Ārzemju dienesti 100 % jau nu paši sargā savu Nato, u,c taml infu, ne jau uztic bijušajam Lpsr prokuroram, smieklīgi. Ja tos slepenslepenos dabūtu apskatīt, tur visticamāk varētu atrast apgrauztas sviestmaizes, termosu, un kaudzi ar bejēdzīgi apdrukātiem papīriem. :))

aldis
aldis

nevis bija,et vēl esošā!!!

Skolotājiņš
Skolotājiņš

Komisija sākumā piesakās strādāt, pat zinot to kāds status ir. Nogaida pāris gadus, tad sāk protestēt ka klasifikācija esot nepamatota. Kurš naudu atdos?

Kurlandietis
Kurlandietis

Kas pie velna notiek?!
Man kā Latvijas pilsonim ir ne mazāk tiesību uzzināt, kas maniem vecvecākiem izdarīja ļaunu!
Kāpēc jāslēpj savi senči vai jāslēpjas pašiem? Bija tāda vara un sistēma, un viss! Vērture ir jāraksta pareizi, nevis tā jāpārraksta!
Esmu par to, ka kooperējamies un tauta padsaka savu nostāju šai jautājumā! Viss ir jāatklāj un jādzīvo tālāk!