Burovs: Rīdzinieki nav pelnījuši deputātus, kuri atsakās strādāt

Oļegs Burovs

“Rīdzinieki nav pelnījuši deputātus, kuri atsakās strādāt un nostājas pret iedzīvotāju interesēm. Un tas, ko dara mūsu “de jure” partneri, bet “de facto” bijušie partneri no partijas “Saskaņa” ir nekas cits kā vēršanās pret rīdzinieku interesēm un sabotāža,” kritiku kolēģiem pauž Rīgas mērs Oļegs Burovs.

Savā paziņojumā medijiem pats Burovs pauž nostāju, ka “ja šis sasaukums nevar pieņemt budžetu, ir jāiet uz vēlēšanām”.

Viņš norāda, ka “saskaņieši” ne tikai atsakoties strādāt, bet nodarbojoties pat ar kaitniecību, neapstiprinot budžetu un liedzot ieviest algu pieaugumu bērnudārzu pedagogiem, skolu medmāsām un īstenot citas budžetā paredzētās lietas.

Burovs norāda, ka aizvadītajā nedēļā “Saskaņai” bijusi virkne iespēju “sākt strādāt”, taču viņi to neizmantojuši.

“Turklāt jāņem vērā, ka pat ja “Saskaņas” frakcija mainīs nostāju un nolems pievērsties darbam, ar to nepietiks, jo balsu vairākuma joprojām nebūs. Tas nozīmē, ka būtu jārunā ar kādu no esošajiem izslēgto deputātu četriniekiem, bet ne es, ne mani frakcijas kolēģi nav gatavi to darīt, jo esam jau piedzīvojuši, ka šie deputāti nav spējīgi uzņemties politisku atbildību, un lēmumus viņu vietā pieņem kāds cits, ne viņi paši,” saka Burovs.

Pēc viņa teiktā, virzība uz vēlēšanām esot apspriesta arī GKR frakcijā un šodien sasauktā domes sēde, “visticamāk, būs arī pirmais reālais solis uz ārkārtas vēlēšanām”.

Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR) vienojies ar opozīciju pārstāvošajiem politiskajiem spēkiem sasaukt trīs domes sēdes, taču nenodrošināt tajās kvorumu, tādējādi radot tiesisku pamatu domes atlaišanai.

Pirmā sēde bija sasaukta šorīt plkst.9.30, taču kvoruma trūkuma dēļ to atcēla. Uz sēdi bija ieradušies tikai 22 no 60 deputātiem. Nākamā sēde sasaukta šodien plkst. 13. Arī uz to neviens no opozīcijas un GKR deputātiem ierasties neplāno.

Ceturtdien gaidāmā domes sēde, kurā jālemj arī par paša Burova atstādināšanu no amata, visticamāk, būs trešā sēde, uz kuru opozīcija neieradīsies, tādējādi ļaujot Burovam saglabāt “tehniskā vadītāja” amatu.

Savā paziņojumā medijiem pats Burovs pauž nostāju, ka “ja šis sasaukums nevar pieņemt budžetu, ir jāiet uz vēlēšanām”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar