Bordāns paklusām iekārtojis „Tiesu namu aģentūrā” bijušo Tautas partijas “finanšu pumpi”, tagadējo JKP ziedotāju Kaijaku

Bordāns

Par padomnieku – konsultantu valsts akciju sabiedrībā “Tiesu namu aģentūra” paklusām iekārtots bijušais redzamais tautpartijietis Māris Kaijaks.

Kā liecina Pietiek rīcībā esošā informācija, tagadējais regulārais Jaunās konservatīvās partijas ziedotājs pie amata ticis, pateicoties tieslietu ministram Jānim Bordānam, – tieši viņa vadītā ministrija ir Tiesu namu aģentūras kapitāldaļu turētāja.

Ja ticēt Tiesu namu aģentūras oficiālajam skaidrojumam, M. Kaijaks no nezināmiem avotiem uzzinājis, ka valsts kapitālsabiedrībā kā reiz ir vakants padomnieka (konsultanta) amats, un personīgi vērsies Tiesu namu aģentūrā. Pēc tam arī ar aģentūras vadību un personāla vadītāju „klātienē tika pārrunātas darba iespējas Tiesu namu aģentūrā”. Konkurss uz šo amatu nav rīkoties.

Sarunas beigušās ar attiecīgu Tiesu namu aģentūras valdes lēmumu, un M. Kaijaks pieņemts darbā par padomnieku (konsultantu) ar šādam amatam pietiekami labu – 1414 eiro mēneša atalgojumu un darba pienākumiem – rūpēties par tieslietu ministra iecerētā jaunā Liepājas cietuma būvi.

„M. Kaijaka darba pienākumi  saistīti ar jaunā cietuma kompleksa, Alsungas ielā 29, Liepājā (Cietuma komplekss), projektēšanu un būvniecību – darbs Tieslietu ministrijas izveidotajā darba grupā par Cietuma kompleksa projektēšanu un būvniecību, konsultāciju sniegšana projekta vadības un kontroles jautājumos, kas attiecas uz Cietuma kompleksa būvprojektēšanu un būvniecību, informācijas plūsmas organizēšana starp Tieslietu ministriju un Tiesu namu aģentūru par Cietuma kompleksa būvprojektēšanas un būvniecības gaitu, problēmjautājumu risināšana, sadarbība ar institūcijām Cietuma kompleksa būvprojektēšanas un būvniecības procesa gaitā,” skaidro Tiesu namu aģentūra.

Kā rāda Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja datu bāze, gandrīz desmit gadus M. Kaijaks bija nozīmīgs Tautas partijas „finanšu pumpis”.

Pēc Tautas partijas likvidēšanas M. Kaijaks uz pieciem gadiem pazuda no publiskās aprites, bet tad atgriezās jau kā Jaunās konservatīvās partijas pārstāvis – tiesa, viņa oficiāli ziedotās summas tagad ir daudz mazākas nekā savulaik Tautas partijai, taču, kā redzams, arī ar to ir pieticis lojalitātes apliecināšanai un noderīga cilvēka statusa iegūšanai.

Ziedojumu summas gan Tautas partijai, gan JKP var redzēt ŠEIT.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
putra
putra

Pie savas silestaču svešu nelaidīs

Aurēlijs
Aurēlijs

Labi ka Tu vairs neesi Nacionālā Apvienībā, Bordān.

zili brīnumi
zili brīnumi

Tik labs cilvēks īsti vietā un laikā bezkompromisa tiesiskumam. Kāds esot ar mieru tam pat noticēt

Tedix
Tedix

Kas Latvijā notiek? Šeit skaidri redzams JKP tiesiskums, kriminālā izpildījumā. Labi,kā cietumu paši sev ceļ.

Vilks
Vilks

Bordāns grib būt gudrs,bet diemžēl tikai līdz vēlēšanām.

Lamata
Lamata

JKP vajadzīga Liepājas cietuma būvniecība, NA jauna koncertzāle Rīgā. Kurš uzvarēs šajā cīņā ?

nazis
nazis

Bez koncertzāles esam iztikuši un iztiksim, bez cietuma … ? JKP bez cietuma nav iedomājama.

runga
runga

Ko nu muldi? Tu izklausies pēc saskaņotāja/VK, kurš grib nomelnot abas šīs latviskās partijas.