Bordāns mēģinājis maldināt sabiedrību

Bordāns

No tieslietu ministra Jāņa Bordāna izteikumiem LTV un saņemtajām atbildēm no Satversmes aizsardzības biroja (SAB) secināms – ministrs centies sabiedrībai radīt viedokli, ka lēmums par pielaides anulēšanu ekonomikas ministram Ralfam Nemiro pieņemts nevis SAB, bet gan koalīcijas padomē, respektīvi, politiskajās aprindās.

Šā gada 14. aprīlī J. Bordāns LTV raidījumā Rīta Panorāma cita starpā teica sekojošo: «Iepriekšējam ekonomikas ministram no KPV LV, viņam tika atņemta pielaide. Tieslietas arī ir atbildīgas par drošību valstī. Protams, es kā tieslietu ministrs jau pirms tam, kad Nemiro kungam atņēma šo pielaidi, es jau tad redzēju šos pastāvošos draudus un brīdināju valdības locekļus vairākkārtīgi personiski, gan Ministru prezidentu, un beigās man nācās pat paziņot publiski, ka es aicinu atkāpties, ka es aicinu Ministru prezidentu atstādināt ekonomikas ministru, kurš šodien šajā situācijā apdraudēja nacionālo drošību. Nu, kā redziet, tas netika paklausīts, bet beigās mēs kopīgi visa koalīcija nonācām pie tāda risinājuma, kas ir šodien, un mums šodien ir ekonomikas ministrs. Ekonomikas ministrs jau ir veicis pasākumus, ka personas, kuras ir šajā tuvējā Nemiro lokā, kā, teiksim, sabiedrībai un Latvijas ekonomikai ne pārāk droša, drošas personas, arī enerģētikas jomā un tamlīdzīgi, nu viņu vairs nav šajā, šajos amatos. Tāpēc, es domāju, mēs varēsim veiksmīgi virzīties tālāk gan ar ostu jautājumiem, gan ar enerģētiskās neatkarības jautājumiem, gan ar visiem citiem izaicinājumiem.»

No ministra teiktā varēja secināt, ka tieši J. Bordāns koalīcijas padomē iniciējis jautājumu par pielaides noņemšanu R. Nemiro un koalīcijas padome šādu J. Bordāna iniciatīvu ir atbalstījusi. Respektīvi – pielaides noņemšana R. Nemiro ir bijis politisks lēmums.

Ņemot šo vērā, Neatkarīgā SAB vaicāja, vai patiesi jautājums par nepieciešamību noņemt pielaidi R. Nemiro lemts koalīcijas padomē vai ar to saskaņots; vai tieslietu ministrs J. Bordāns uzstāja SAB, ka ekonomikas ministram R. Nemiro jānoņem pielaide; ja tas ir tā, vai tā ir kāda jauna pielaides anulēšanas kārtība; ja tas nav tā, vai tādā gadījumā tieslietu ministrs ar saviem izteikumiem nemaldina sabiedrību?

No SAB Neatkarīgā saņēma sekojošu atbildi: «Informējam, ka kritērijus un procedūru speciālās atļaujas izsniegšanai personai nosaka likums Par valsts noslēpumu un Ministru kabineta noteikumi. Lēmumu par speciālās atļaujas izsniegšanu, anulēšanu vai atteikumu to izsniegt pieņem Satversmes aizsardzības biroja direktors Jānis Maizītis. SAB direktors savā darbībā ir neatkarīgs, un lēmumi tiek pieņemti, pamatojoties uz likumu. Minētajos citātos tieslietu ministrs ir paudis savu subjektīvo politisko viedokli, kas nekādā veidā nav saistošs SAB, izskatot jautājumu par speciālās atļaujas piešķiršanu.

Autori: Ritums Rozenbergs, Uldis Dreiblats, pārpublicēts no nra.lv

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Imants
Imants

Jāni, ko tu esi saodis?

Lamata
Lamata

Bordāns ar savu JKP nevaldāmi cenšas atgriezt padomju laikus, kad “vienīgā pareizā “partija noteiks visu politiku Latvijā. Pat ar sūdzību rakstīšanu visām ārzemju vēstniecībām, paša un Juraša braucienu uz ASV sūdzēties par vienu no Latvijas pilsoņiem Lembergu . Tāda stukača daba, kas daļu viņam līdzīgo fanu atbalsta šo partiju .

Stienis
Stienis

Maldināt…? Tas taču viņa galvenais talants un tāpēc arī uzdevums.