Bērziņš un Cilinskis paziņo par lēmumu nekandidēt Saeimas vēlēšanās

Nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) priekšsēdētāja vietnieks Gaidis Bērziņš un parlamentārietis Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK) neplāno kandidēt 13.Saeimas vēlēšanās.

Bērziņš iepriekšējās Saeimas vēlēšanās startēja ar pirmo numuru Kurzemē, bet tagad saraksta līdere šajā apgabalā varētu būt Talsu novada domes priekšsēdētāja vietniece Ilze Indriksone.

Bērziņš apliecināja, ka Saeimas vēlēšanās startēt neplāno. «Es redzu, ka ir jauni aktīvi cilvēki, kas būtu gatavi iesaistīties lielajā politikā, un Ilze Indriksone ir cienījams kandidāts būt par pirmo numuru Kurzemē,» teica Bērziņš.

Politiķis gan uzsvēra, ka politiku atstāt neplāno, tāpēc viņš turpinās būt aktīvs VL-TB/LNNK biedrs, «paužot tos pašus uzskatus, aizstāvot konservatīvas vērtības kā iepriekš». Tāpat Bērziņš turpinās pildīt partijas priekšsēdētāja vietnieka pienākumus.

Taujāts par darbību pēc šī parlamenta sasaukuma beigām, Bērziņš norādīja, ka pašlaik viņa uzdevums ir aktīvi strādāt, vadot Saeimas Juridisko komisiju.

Saeimas vēlēšanās nekandidēs arī deputāts Cilinskis. Politiķis skaidroja, ka nostrādājis Saeimas deputāta amatā jau astoņus gadus, un, viņaprāt, cilvēks nevar efektīvi darboties, ja ilgu laiku ir vienā amatā un neko nemaina. Politiķis atgādināja, ka arī citās jomās un profesijās ir pilnvaru termiņu ierobežojumi vai rotācija. Pēc šī Saeimas sasaukuma beigām Cilinskis vēlētos strādāt nozarē, kas būtu saistīta ar apgūtām zināšanām – vides un klimata joma.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Bērziņš pildījis Saeimas deputāta pienākumus arī 10. un 11.Saeimā. Viņš vairākās valdībās arī pildījis ministra pienākumus – 2006.gadā Saeima apstiprinājusi Bērziņu par tieslietu ministru Aigara Kalvīša vadītajā valdībā, tad 2007.gadā – par tieslietu ministru Ivara Godmaņa valdībā, tāpat Bērziņš bija tieslietu ministrs arī Valda Dombrovska (V) veidotajā valdībā.

Bērziņš savulaik bija apvienības «Tēvzemei un brīvībai»/LNNK valdes priekšsēdētāja vietnieks, kā arī VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs.

Cilinskis iepriekšējās Saeimas vēlēšanās startēja ar trešo numuru VL-TB/LNNK Rīgas sarakstā. Šajā parlamenta sasaukumā Cilinskis ir Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja vietnieks, savukārt 10. un 11.Saeimā viņš pildīja arī VL-TB/LNNK frakcijas priekšsēdētāja pienākumus.

Cilinskis 2014.gadā tika apstiprināts par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Laimdotas Straujumas (V) valdībā. Tomēr 2014.gada martā Straujuma paziņojusi, ka parakstīs rīkojumu par Cilinska atbrīvošanu no vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amata, jo viņš 16.martā piedalīsies pasākumos pie Brīvības pieminekļa. Vēlāk Cilinskis pildīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārā sekretāra pienākumus, kā arī bijis Kultūras ministrijas parlamentārais sekretārs.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar