Balsu pārskaitīšana trijos iecirkņos: paveicies tikai Mitrofanovam

Miroslavs Mitrofanovs

Sākotnēji par nederīgām atzīto vēlēšanu aplokšņu pieskaitīšana Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātiem pašvaldībā ievēlēto deputātu vidū ļāvusi pakāpties tikai Latvijas Krievu savienības (LKS) politiķim Miroslavam Mitrofanovam.

60 domē ievēlēto deputātu vidū pirms sākotnēji par nederīgajām atzīto vēlēšanu aplokšņu saskaitīšanas LKS saraksta līderis Mitrofanovs vēlēšanās bija finišējis ar 45.lielāko balsu skaitu.

Taču papildu biļetenu pieskaitīšanas rezultātā Mitrofanovam izdevās iegūt papildu 27 balsis, tādējādi apsteidzot domē iekļuvušo Ievu Branti (NA/LRA), kura ieguva papildu 14 balsis.

Pārējo domē ievēlēto deputātu reitings nav mainījies.

Trijos iecirkņos neapzīmogotajās un nekorekti apzīmogotajās vēlēšanu aploksnēs ievietoto biļetenu pieskaitīšana Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātiem nav ietekmējusi jaunievēlētās Rīgas domes provizorisko sastāvu.

Līdz ar to pēc 661 iepriekš par nederīgu atzītas vēlēšanu aploksnes atvēršanas un tajās esošo biļetenu saskaitīšanas nav mainījies ne partiju iegūto mandātu sadalījums Rīgas domē, ne arī pašvaldībā ievēlētie deputāti.

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu balsu pārskaitīšana tika veikta, pamatojoties uz Administratīvās apgabaltiesas spriedumiem. Tiesa uzdeva CVK nodrošināt trijos vēlēšanu iecirkņos konstatēto korekti neapzīmogoto aplokšņu satura pieskaitīšanu vēlēšanu rezultātiem, jo tā nekonstatēja ļaunprātīgu iecirkņa komisijas locekļu vai trešo personu rīcību saistībā ar neapzīmogotu un nepareizi apzīmogotu vēlēšanu aplokšņu izmantošanu iecirkņos.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Мира
Мира

Был бы хороший мэр Риги

Mitrais Fanijs
Mitrais Fanijs

No prieka apčurājos.