«Attīstībai/Par!» un «Progresīvie» paziņo saraksta līderus RD vēlēšanās

Staķis, Kossovičs

Partiju apvienība “Attīstībai/Par!” un partija “Progresīvie” (AP/P) sestdien, 7. martā iepazīstināja rīdziniekus ar savu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu apvienoto sarakstu

Saraksta līderi būs Rīgas mēra amata kandidāts, Saeimas deputāts Mārtiņš Staķis, “Progresīvo” valdes loceklis Mārtiņš Kossovičs, kā arī līdzšinējie domes deputāti Anete Jēkabsone-Žogota un Viesturs Zeps.

Saraksts ar 63 kandidātiem 

Kopīgajā sarakstā iekļautas 63 personas, tostarp “Progresīvo” ģenerālsekretārs Miroslavs Kodis, partijas līdzpriekšsēdētāja Antoņina Ņenaševa, transporta jomas eksperts Jānis Meirāns, uzņēmējs Arnis Bikšus, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Aigars Bikše, tēlnieks Ivars Drulle, dzejniece Rūta Mežavilka un līdzšinējā Rīgas domes deputāte, pedagoģe Iveta Ratinīka.

No “Progresīvajiem” partiju kopīgajā sarakstā iekļauti arī partija līdzpriekšsēdētājs Edmunds Cepurītis, “Samariešu atbalsts mājās” vadītājs Viesturs Kleinbergs, uzņēmēja un dizainere Tereze Gruntmane, kā arī Rīgas Kino muzeja kuratore Agnese Logina.

Partiju kopīgajā sarakstā Rīgas domes vēlēšanās startēs Īrijas un Latvijas Tirdzniecības kameras valdes priekšsēdētāja Ilze Krēsliņa, Eiropas Parlamenta deputāta Ivara Ijaba (AP) palīdze Dace Bargā, Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas fakultātes vadošā pētniece Agita Misāne.

Sarakstā iekļauti arī Teikas apkaimes biedrības dibinātāja, valdes priekšsēdētāja Selīna Vancāne, uzņēmēja nekustamo īpašumu apsaimniekošanas jomā, Sarkandaugavas attīstības biedrības vadītāja Alija Turlaja un Mežaparka attīstības biedrības vadītājs Kaspars Gailītis.

Savukārt sarakstu noslēgs bezatkritumu asociācijas “Zero Waste Latvia” valdes locekle Mairita Lūse, Latvijas Lauku foruma pārstāvis Āris Ādlers un līdzšinējais Rīgas domes deputāts Māris Mičerevskis.

AP/P pārstāvji informēja, ka sarakstā ir vismaz 11 kandidātu no Rīgas apkaimju biedrībām, tai skaitā šo biedrību vadītāji, un lielākā daļa kandidātu ir pilsoniski aktīvi arī citās sabiedriskās organizācijās. Vismaz trešdaļai kandidātu ir praktiska pieredze uzņēmējdarbībā. Vēl vairāk kandidātu ir studējuši ārvalstīs vai ieguvuši pasaules pieredzi. Vismaz ceturtā daļa kandidātu bijuši saistīti ar pašvaldību pārvaldi – kā deputāti, darbinieki vai speciālisti.

Sarakstā ir vairāku tautību pārstāvji. “43% kandidātu ir sievietes un 100% no kandidātiem solidarizējas ar sieviešu tiesībām”, piebilda apvienības pārstāvji.

Ko sola darīt Rīgas domē 

Starp prioritātēm Rīgas domē partijas min rīcībspējīgas koalīcijas nodrošināšanu. Rīgas mēra amata kandidāts Staķis apņēmies pārtraukt Rīgas domes deputātu savstarpējos kašķus un izveidot rīcībspējīgu koalīciju. 

Tāpat partijas iecerējušas Rīgas domē izskaust korupciju, nodrošinot maksimāli atvērtu informāciju par budžeta izlietojumu. Partiju apvienība arī norāda uz katastrofālajām problēmām Rīgas ielās, ietvēs, uz tiltiem un parkos, tāpēc rosināts par remontu un uzturēšanās darbu maksāt tikai par savlaicīgi un kārtīgi izdarītu darbu.

“Attīstībai/Par” un “Progresīvie” uzskata, ka Rīgā nav pietiekams sociālais atbalsts, tāpēc partijas rosina sakārtot šo jomu.  Partijas arī norāda uz faktu, ka Rīgā vairāk nekā 2000 bērnu gaida rindā uz bērnudārzu, tāpēc rosināts palielināt finansējumu privātajiem bērnudārziem, kā arī palielināt atalgojumu audzinātājiem.

Partiju apvienība piedāvā uzlabot slikto gaisa kvalitāti Rīgā, izvēršot plašu apzaļumošanas un koku stādīšanas programmu.

Plānots arī nodrošināt ērtāku sabiedriskā transporta un veloceliņu tīklu. Staķis arī apņēmies veicināt investīciju piesaisti.

Politisko spēku saraksta otrais numurs, “Progresīvo” valdes loceklis Kossovičs, uzrunājot klātesošos, norādīja uz sociālā taisnīguma sajūtas “sabrukumu” Rīgā un aicināja aktīvāk domāt par “nabadzīgās Rīgas” vajadzībām.

Vienlaikus Kossovičs uzsvēra, ka kandidēt Rīgas domes vēlēšanās viņu motivējušas arī savtīgas intereses. “Es dzīvoju Teikā daudzdzīvokļu mājā, ko apsaimnieko “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP). Mana savtīgā intereses ir, lai RNP beidzot tiktu pārvaldīts moderni. Mana savtīgā interese ir, lai bērnudārza audzinātāja pelnītu pienācīgu atalgojumu. Man ir savtīga interese, lai Rīgā atgrieztos rīdzinieki,” uzsvēra Rīgas domes deputāta amata kandidāts.

Politiskie spēki 18. februārī paziņoja par kopīgu startu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, šādi “apvienojot moderni eiropeiskos spēkus Latvijas galvaspilsētā”, norāda politiķi. 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Lamata
Lamata

Ne velti Staķis ziedoja A | P 37000 EUR. Partija ar nenogurstošu reklāmu viņu bīdīs par Rīgas mēru. Par Ījabu , kurš svēti solīja cīnīties ar Ušakovu EP ( bet to aizmirsa, kad tika ievēlēts EP), A | P izgāza 150000 EUR. Muļķa vēlētājus apčakarē visas koalīcijas partijas.

Homo
Homo

Kurš ir viņš , un kurš ir viņa ?

ĒVALDS
ĒVALDS

Puisīši tādi samīlējušies , smieklīgi !