Arī Saeimas deputāts Skride izslimojis Covid-19

Andris Skride

Arī Saeimas deputāts Andris Skride (“Attīstībai/Par!”) izslimojis Covid-19. Viņš jau izveseļojies un atgriezies darbā, bet zina gan to, kā saslima, gan arī spēj raksturot simptomus. Deputāts  ar Covid-19 saslimis darbā slimnīcā.

Andris Skride: Es skaidri sapratu, kur es inficējos. Tas notika manā otrajā darbavietā –  slimnīcā. Manā profesijā mediķiem ir palielināts risks. Kabinetā man ir kolēģis kardioloģijā, [viņš] saslima pirmais. Tā kā mums ir viens kabinets un arī viens dators, slimnīcā vienmēr nēsājām maskas un arī kabinetā vienmēr nēsājām maskas.  Kabinetā  strādājām divas dienas kopā vairākas stundas. Neskatoties uz piesardzības pasākumiem, vīruss pieķērās.

Jūs Saeimā bijāt viens no tiem, kurš visaktīvāk izmantoja dezinfekcijas līdzekļus un skatījās, lai tie vienmēr būtu nodrošināti. 

Pastiprinātā roku dezinfekcija noteikti līdz. Bet ir svarīgi, cik ilgi tu esi kontaktā ar inficēto personu. Un, ja tas ir vairākas stundas, virs 15 minūtēm, tad tas risks pieaug.

Ir dažādas teorijas, ka uz nedzīvām virsmām vīruss nav dzīvotspējīgs.

Jā, tā ir. Bet ja viens cilvēks izmanto kompjūteru un pēc piecām minūtēm otrs, tad diemžēl, vīruss vēl tur ir.

Kādas bija jūsu sajūtas, kad jūs uzzinājāt, ka esat inficējies?

Kolēģis saslima pirmais. Viņš domāja, ka ir saaukstējies, bet es jau sapratu, ka tas ir Covid-19. Es pats, kad viņš sajuta simptomus, vairs nekur negāju. Kad viņam apstiprināja, uzreiz nodevu analīzes, un man bija pozitīvas. Es esmu mediķis, un uzreiz ārsti zina katras slimības iespējamos scenārijus. Par laimi viss noritēja vieglā formā.

Kādas bija pazīmes?

Manā gadījumā faktiski viens simptoms – ožas zudums uz četrām dienām un nogurums. Ožas zudums ir tipiski simptomi šai infekcijai. Es katru rītu mēģināju, vai sajūtu smaržu. Bija viena smarža, kuru jutu visu laiku. Tā bija kafijas smarža. Es nemāku to pats izskaidrot.

Cik ilgi jūs slimojāt?

18. aprīlī analīze bija pozitīva un otrā negatīvā  – 13. maijā. 25 dienas. Mēs nezinām, kas nosaka, ka vienā gadījumā slimības gaita ir viegla, otrā – smaga. Zināms, ka risks pieaug vecākiem cilvēkiem, onkoloģijas un kardioloģijas slimniekiem, risks pieaug. Joki nav nekādi.

Kā zināms, “Covid-19” koronavīruss sāka izplatīties 2019. gada nogalē Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka “Covid-19” sasniedzis globālās pandēmijas līmeni.

Kopumā ar Covid-19 visā pasaulē inficējušies vairāk nekā 4 miljoni cilvēki, bet vairāk nekā 290 000 cilvēku miruši.

Ārkārtējā situācija Latvijā Covid-19 dēļ ir pagarināta līdz 9. jūnijam, un ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi – tai skaitā atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci. 

 Martā Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš paziņoja, ka saslimis ar Covid-19. Aprīļa beigās deputāts paziņoja, ka no koronavīrusa infekcijas ir atlabis.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar