Gruzijas Konstitucionālā tiesa: marihuānas lietošana nav kriminālnoziegums

legalizē marihuānu

Marihuānas lietošana nav uzskatāma par krimināli sodāmu nodarījumu. Šādu spriedumu ceturtdien, 30. novembrī pasludināja Gruzijas Konstitucionālā tiesa.

Gruzijas Konstitūcijas 16.pants nosaka, ka „katram pašam ir tiesības uz brīvu savas personības attīstību”.

Tiesa atcēla kriminālsodu par marihuānas lietošanu, ar to apmierinot partijas „Girči” biedra Givi Šanidzes prasību pret Gruzijas parlamentu. Partija „Girči” šo lēmumu jau nodēvējusi par vēsturisku.

Prasības iesniedzējs lūdza tiesai izskaidrot, kādā mērā Gruzijas Kriminālkodeksa 273.pants, kas nosaka marihuānas lietošanu par krimināli sodāmu, atbilst Gruzijas Konstitūcijas 16.pantam, kurā teikts, ka „katram cilvēkam ir tiesības uz brīvu savas personības attīstību”.

Rezultātā Gruzijas Konstitucionālā tiesa pasludināja spriedumu, kurā teikts, ka marihuānas lietošana ir katra cilvēka personīgā darīšana un sabiedrību neapdraud, jo “katrs cilvēks pats ir tiesīgs noteikt veidu, kādā atpūsties un izklaidēties”.

Tas nozīmē, ka kopš šī brīža Gruzijā marihuānas lietotāji var tikt sodīti vienīgi administratīvi. Līdz šim Gruzijā krimināllikums tika attiecināts uz cilvēkiem, kas aizturēti ar vairāk nekā 70 gramiem marihuānas.

Gruzijas Konstitucionālā tiesa tostarp atzina par Konstitūcijai atbilstošu Gruzijas Kriminālkodeksa 260.pantu, kas nosaka, ka narkotisko vielu nelikumīga izgatavošana, ražošana, lietošana, glabāšana, nodošana citai personai ir sodāma ar brīvības atņemšanu līdz 10 gadiem.

Šis Krimināllikuma pants attiecas uz personām, pie kurām atrasta marihuāna vairāk par 100 gramiem. Mazāks daudzums marihuānas Gruzijā tiek uzskatīts par iegādātu „personīgai lietošanai”.

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar