Zviedrija palielina militārās aktivitātes Baltijas jūras reģionā

Zviedrija palielinājusi militārās aktivitātes Baltijas jūras reģionā, tai skaitā palielinājusi karavīru skaitu Gotlandes salā. Armijas pārstāvji norāda, ka tā iemesls ir citu valstu līdzīga rīcība, vēsta LTV “Rīta panorāma”.

“Šīs nav mācības. Mēs esam šeit, lai savāktu un apkopotu informāciju un aizsargātu savu teritoriju,” sacīja armijas pārstāvis Jans Tornkvists.

Zviedrijas armijas pārstāvji sarunā ar žurnālistiem norādīja, ka

lēmums palielināt militāro klātbūtni Gotlandē saistīts ar nedēļu ilgajām Krievijas armijas mācībām.

Zviedrija galvenokārt vēlas uzraudzīt kuģu kustību un aktivitātes Baltijas jūrā. 

Savukārt kāda cita augsta ranga amatpersona norādīja, ka vienību pārdislokācija ir reakcija uz drošības situācijas pasliktināšanos laikā, kad Krievija un NATO veic militārās operācijas Baltijas jūras reģionā.

Tostarp militārie eksperti atgādināja, ka pirmo reizi Zviedrijas armijas daļa Gotlandē tika izvietota 1886. gadā, bet 2005. gadā garnizons likvidēts. 2017. gadā Zviedrija pirmo reizi kopš Otrā pasaules kara nodibināja jaunu armijas pulku un 350 karavīri tika dislocēti Gotlandes salā.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Ina
Ina

pastalnieku blogotajas ekstāzē – drauds iekarot tēvzemi netiek novērtēts Jāgatavojas padoties un atdoties, bet vai tad nevar attālināti? Ne vārda par matu krāsu