Zapad 2017: Ukraina nobažījusies par Krievijas iespējamo iebrukumu

Zapad 2017

Krievijas un Baltkrievijas kopīgās militārās mācības “Zapad 2017” var tikt izmantotas kā aizsegs, lai izveidotu jaunu Krievijas armijas grupējumu iebrukumam Ukrainā. Par to ceturtdien savā uzrunā parlamentā runāja Ukrainas prezidents Petro Porošenko.

Gaidāmo Krievijas militāro mācību “Zapad 2017” dēļ Ukraina ir pastiprinājusi savu robežu kontroli. Militārās mācības “Zapad” (Rietumi – krievu val.) piemērotāk būtu saukt par “Antizapad”, Porošenka teikto citē ziņu aģentūra UNIAN.

“Septiņi tūkstoši platformu ar karavīriem un aprīkojumu ir pietuvojušies Ukrainas teritorijai. Diemžēl nav nekādu garantiju, ka pēc mācībām tie visi dosies prom no Baltkrievijas ,” bažījās Porošenko.

Tāpat Ukrainas prezidents norāda, ka nav nekādu pazīmju, kad liecinātu – Maskava ir gatava izvest savus spēkus no Donbasa un Krimas. Tieši otrādi – ir vairāk un vairāk pierādījumu tam, ka tiek gatavota ofensīva “kontinentālā līmenī”.

Krievijas karavīri, kas tika izvietoti Soču olimpisko spēļu laikā 2014. gadā, pēc tam okupēja Krimu, atgādina Porošenko. Un Krievija sarīkoja militārās mācības Kaukāzā pirms 2008. gada iebrukuma Gruzijā, viņš pieblida.

Kā zināms, Krievija 2014. gada martā anektēja Ukrainas Krimas pussalu, bet pēc tam sāka atbalstīt kaujiniekus Ukrainas austrumos, kas vairākās Ukrainas daļās pasludināja prokremliskas “tautas republikas”.

Kijeva apsūdz Krieviju, ka tā uz Ukrainu promaskaviskajiem kaujiniekiem sūta gan karavīrus, gan ieročus un tehniku . Tikmēr Maskava savu saistību ar konfliktu turpina noliegt par spīti virknei liecību, un pūlas pārliecināt, ka mēģina panākt konflikta risinājumu. Savukārt Kremlis apgalvo, ka visi kaujinieki no Krievijas Ukrainā ir brīvprātīgie.

Mācību “Zapad 2017” aktīvā fāzē notiks no 14. līdz 20. septembrim. Krievija apgalvo, ka mācībās piedalīsies ap 13 000 karavīru, taču NATO amatpersonas uzskata, ka šis skaitlis nav patiess un mākslīgi ir padarīts zemāks. NATO norāda, ka Maskava nenodrošina pietiekamu mācību caurspīdīgumu.

Lai arī Maskava apgalvo, ka “Zapad” ir aizsardzības mācības, eksperti norāda, ka tās vairāk līdzinās uzbrukuma manevriem. “Zapad 2017” rada satraukumu arī Baltijas valstīs un Polijā.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar