Zalužnijs: Karš ar Krieviju pāriet jaunā posmā

Karš ar Krieviju tagad pāriet jaunā posmā, kļūstot par pozicionālo karu kā Pirmais pasaules karš, pretstatā “manevru” karam, kas paredz kustību un ātrumu, žurnālā “The Economist” norāda Ukrainas bruņoto spēku virspavēlnieks Valērijs Zalužnijs.

Pēc viņa teiktā, tas ir izdevīgi Krievijai, ļaujot tai atjaunot savu militāro spēku, kas galu galā apdraudēs Ukrainas bruņotos spēkus un pašu valsti.

Ukrainai joprojām ir nepieciešami pamata ieroči, piemēram, raķetes un šāviņi. Ukrainas bruņotajiem spēkiem ir nepieciešamas galvenās militārās spējas un tehnoloģijas, lai izkļūtu no šāda veida kara. Vissvarīgākie no tām ir gaisa spēki. Gaisa telpas kontrole ir būtiska liela mēroga sauszemes operācijām, uzsver Zalužnijs.

Par vienu no svarīgākajām lietām Zalužnijs nosauca bezpilota lidaparātus. Pēc viņa domām, Ukrainai ir nepieciešams veikt masveida triecienus, izmantojot māņu un uzbrukuma dronus, lai pārslogotu Krievijas pretgaisa aizsardzības sistēmas. Vēl viena svarīga lieta, pēc Zalužnija domām, ir elektroniskā karadarbība, piemēram, sakaru un navigācijas signālu traucēšana.

Pēc Zalužnija teiktā, prioritāte ir arī pretinieka artilērijas iznīcināšana.

“Šajā karā, tāpat kā lielākajā daļā iepriekšējo karu, artilērijas, raķešu un raķešu uguns veido 60-80% no visiem militārajiem uzdevumiem. Kad pagājušajā gadā pirmo reizi saņēmām Rietumu lielgabalus, mums diezgan veiksmīgi izdevās lokalizēt un sašaut Krievijas artilēriju,” viņš uzsvēra.

Ceturtā prioritāte ir atmīnēšanas tehnoloģijas, paziņo Zalužnijs.

“Kad mēs pārvaram mīnu laukus, Krievija tos ātri papildina, no attāluma izšaujot jaunas mīnas. Mums ir nepieciešami radariem līdzīgi sensori, lai atklātu zemē esošās mīnas, un dūmu sistēmas, lai slēptu mūsu atmīnēšanas vienību darbību,” norādīja Zalužnijs.

Zalužnijam piektā un pēdējā prioritāte ir rezervju veidošana.

“Arī mūsu iespējas apmācīt rezerves mūsu pašu teritorijā ir ierobežotas. Mēs nevaram viegli izbrīvēt karavīrus, kuri ir nosūtīti uz fronti. Turklāt Krievija var uzbrukt mācību centriem. Un mūsu likumdošanā ir nepilnības, kas ļauj pilsoņiem izvairīties no pienākumiem,” viņš norādīja.

Pēc viņa teiktā, militārā pavēlniecība cenšas novērst šīs problēmas, jo īpaši ieviešot vienotu iesaucamo personu reģistru.

“Mēs arī ieviešam “kaujas praksi”, kas paredz jaunos mobilizēto un apmācīto personālu izvietot pieredzējušās frontes vienībās, lai viņus sagatavotu,” paziņoja Zalužnijs.

Viņš arī aicināja nenovērtēt par zemu Krieviju, kurai, neraugoties uz lieliem zaudējumiem, vēl ilgu laiku būs pārsvars ieroču, ekipējuma, raķešu un munīcijas ziņā.

Pārpublicēts no Jauns.lv; visu rakstu var izlasīt ŠEIT.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
arī rietumu mediju arvien vairāk atzīst
arī rietumu mediju arvien vairāk atzīst

game over

Real warfare
Real warfare

Vai tik nebuutu sapraatiigaak atziit, ka speeliite zaudeeta, un saakt sarunas ?

Trimbdadūrs
Trimbdadūrs

Gnīda!
Kur viņš bija 23. februārī?
GNĪDA!

P.S. pietika ar 11 tankiem lai apstādinātu konvojus. 11.
Kuņasbērni.

latvānis Māris
latvānis Māris

23 febčiks tak vīriešdiena. Tad šņabis jādzer

aaa
aaa

kur tu biji 23. februārī?