X stunda: nedrīkstēs liegt pretoties militāram iebrukumam

x stunda

Apstiprinātie grozījumi Nacionālās drošības likumā, Nacionālo bruņoto spēku likumā un Ministru kabineta iekārtas likumā pilnveido valsts augstāko amatpersonu un institūciju rīcību tā dēvētajā “X stunda” – valsts apdraudējuma gadījumā.

Saeima ceturtdien, 25.februārī, pieņēmusi vairākus Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa rosinātos grozījumus, ar kuriem paredzēts pilnveidot valsts augstāko amatpersonu un institūciju rīcību valsts ārēja apdraudējuma gadījumā.

Grozījumu rosinātājs prezidents Vējonis paziņojumā medijiem pauda gandarījumu par grozījumu atbalstīšanu parlamentā: “Šodien mēs nostiprinām savas pozīcijas, lai nepieļautu un novērstu jebkuru mūsu valsts neatkarības, konstitucionālās iekārtas un teritoriālās integritātes apdraudējumu.”

“Es palikšu savā vietā, jūs savējās – 1940.gada 17.jūnija vakarā teiktie vārdi nekad vairs nebūs iespējami,” uzsvēra Vējonis.

Grozījumi Nacionālās drošības likumā paredz Nacionālo bruņoto spēku pienākumu negaidīta militārā iebrukuma gadījumā nekavējoties uzsākt militārās aizsardzības pasākumus, lai novērstu apdraudējumu. Valsts amatpersonas nedrīkst aizliegt Nacionālās drošības likuma subjektiem izrādīt bruņotu pretestību ienaidniekiem.

Jaunais regulējums vērsts uz Ministru kabineta lemtspējas uzlabošanu valsts apdraudējuma gadījumos. Valsts apdraudējuma gadījumā Ministru kabinets būs lemttiesīgs arī tad, ja sēdē piedalās premjers un vēl vismaz trīs citi valdības locekļi. Savukārt prezidenta ieceltajam virspavēlniekam būs jānodrošina valsts aizsardzība, ja “mazais” Ministru kabinets nespēs sanākt uz sēdēm un pildīt savus kara laika uzdevumus. To paredz grozījumi Ministru kabineta iekārtas likumā.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LETA

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Viesturs
Viesturs

Lai idioti iet karot… Izskatās, ka valdībā ir prātu izkūkojuši pajoliņi, kuri grib, lai bezcerīgi karojot iet bojā LATVIEŠU tauta (kā franču vai britu indiāņu izlūku vienības kādreiz :D )
Šobrīd Latvija ir zaudējusi trīs reizēs vairāk iedzīvotāju nekā visās deportācijās kopā, tā arī ir atbilde uz to, vai ir vērts karot.
Turklāt rodas jautājums, vai nelūgtie bēgļi/iekarotāji arī ietilpst to vidū, kam var pretoties pretēji amatpersonu pavēlēm?

Kārlis
Kārlis

Tas labi ka garā vājajiem palātās ievilkuši internetu, kad sakrājas uz sirds vajag to izkratīt :)

U
U

Tu gribi teikt, ka ja mūs iekaro, tad sākas labklājības valsts un ekanomiskais uzplaukums. Visi dzīvo laimīgi?

Dina
Dina

Pilnīgi pareizi. Paskaties, kas šis par portālu pēc sadaļu tematikas (sekss marihuana u.t.t.) un satura. Un tādi ir visi mūsu portāli.
Vairāk vai mazāk klaji
Jautājums vai mūsu valsts un tauta pieņem lēmumus par iesaisti karos NEATKARIGI. Vai tā vispār pieņem lēmumus neatkarīgi.