Virkne par spiegošanu notiesāto personu vienkārši atbrīvotas no apcietinājuma – Mežvietu mulsina tiesu lēmumi VDD izmeklētajās lietās

Mežviets

Valsts drošības dienesta (VDD) priekšnieku Normundu Mežvietu atsevišķos gadījumos ļoti mulsinot tiesu pieņemtie lēmumi dienesta izmeklētajās lietās.

Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” Mežviets atzina, ka demokrātiskā valstī nebūtu korekti kritizēt tiesu varu, tomēr atsevišķos gadījumos viņam neesot saprotami principi, pēc kuriem vadās tiesas, piemēram, piemērojot drošības līdzekļus VDD aizturētajām personām.

“Ir bijusi virkne personu, kas ir vienkārši tikušas atbrīvotas no apcietinājuma. Notiesātas personas par spiegošanu atbrīvotas. Mums ir vairāki gadījumi, kad cilvēki ir vienkārši aizbēguši no mūsu valsts nekavējoties,” stāstīja Mežviets.

Viņš uzskata, ka ir nopietns pamats diskusijai par tiesu pieeju ar valsts drošības apdraudējumu saistīto krimināllietu skatīšanai. Šādu diskusiju viņš esot rosinājis Augstākās tiesas priekšsēdētājam Aigaram Strupišam, kurš esot izrādījis lielu izpratni. Arī Valsts prezidents šo jautājumu ir aktualizējis, atgādināja Mežviets.

VDD priekšnieks uzskata, ka tiesu vara patlaban ir “ceļā uz jaunas izpratnes veidošanu” par modernākajiem apdraudējumiem un aktuālo drošības situāciju valstī.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
aks
aks

Policija, prokuratuura un tiesas ir pilnas ar krievu spiegiem un noderiigiem ideotiem, ja nu kaads atsaka tad vienmeer var nopirkt jebko un jebkuru. kameer tas midzenis netiks lustreets nekas nemainiisies, tur jaatlaizh simtiem cilveeku. visa taa kontrabanda ir tiesiibsargajosho iestaazhu stuteeta, organizeetaa noziedziiba, mega korupcija utt, tas viss mums naak mantojumaa no cccp. nav jeegas ja viena iestaade straadaa labi, bet citas laizh valjaa nodeveejus.

Derdz
Derdz

Varbūt sāksim ar pierādīšanu nevis runāšanu, sākumā jāpierāda jeb atbildīgie to vairs neprot darīt,ja būtu skaidri pierādījumi neapgāžami tad tiesa neatbrīvotu. Protams ir jāsauc pie atbildības par spiegošanu, bet ir jāmāk to pierādīt.

Šaubonis
Šaubonis

Tiesa var nosūtīt papildizmeklēšanā nevis palaist brīvā vaļā.

Joske
Joske

Sen vajadzēja jocīgos spriedumus izanalizēt un kārtīgi izpētīt tiesnešu izglītību, politiskās un citas simpātijas.

aa10aa
aa10aa

bailes no tā kas atklāsies