“Viņu mērķis – Kijeva” – Baidens ir pārliecināts par Krievijas uzbrukumu tuvāko dienu laikā

Džo Baidens

ASV prezidents Džo Baidens piektdien paziņojis, ka uzskata – Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir nolēmis iebrukt Ukrainā.

“Šobrīd es esmu pārliecināts, ka viņš pieņēmis šo lēmumu. Mums ir iemesls tā uzskatīt,” sacīja Baidens preses konferencē Baltajā namā, kā pamatojumu minot ASV “būtiskas iespējas izlūkošanas jomā”.

Viņš piebilda, ka šis uzbrukums varētu notikt nākamo nedēļu vai dienu laikā.

“Pirms viņš to izdarīs, diplomātija vienmēr ir iespējamība,” piebilda Baidens.

“Mēs uzskatām, ka viņi izraudzīsies par mērķi Ukrainas galvaspilsētu Kijevu – pilsētu, kur dzīvo 2,8 miljoni nevainīgu pilsoņu,” sacīja Baidens.

Baidens arī sacīja, ka Maskava rīko dezinformācijas kampaņu, tostarp apsūdz Kijevu uzbrukuma plānošanā, lai radītu ieganstu Krievijas iebrukumam.

“Vienkārši nav nekādu pierādījumu šiem [Krievijas] apgalvojumiem, un ir neloģiski uzskatīt, ka ukraiņi izvēlētos šo brīdi, kad pie robežām ir nostādīti vairāk nekā 150 000 [Krievijas] karavīru, lai eskalētu gadiem ilgu konfliktu,” teica Baidens.

“Tas viss atbilst scenārijam, kādu krievi ir izmantojuši jau iepriekš, lai radītu nepatiesu attaisnojumu rīcībai pret Ukrainu,” sacīja ASV prezidents.

Baidens arī pauda šaubas par to, vai būtu “gudra izvēle” Ukrainas prezidentam Volodimiram Zelenskim šādā laikā atstāt valsti.

“Mēģinot panākt diplomātisku risinājumu, tā var nebūt vai būt gudra izvēle. Bet tas ir viņa lēmums,” sacīja Baidens, atbildot uz žurnālistu jautājumiem par Zelenska ieceri doties uz Minhenes Drošības konferenci šajā nedēļas nogalē.

Latvija atkārtoti aicina savus valstspiederīgos izceļot no Ukrainas

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Jaunā Vienotība”) atkārtoti aicina Latvijas valstspiederīgos pēc iespējas ātrāk izceļot no Ukrainas.

Sociālā tīkla vietnē “Twitter” ministrs norādīja uz situācijas saasināšanos, atkārtoti “ļoti lūdzot Latvijas valstspiederīgos nedoties uz Ukrainu”. Savukārt tos valstspiederīgos, kas pašlaik atrodas Ukrainā, Rinkēvičs aicināja iespējami ātrāk izbraukt no valsts.

Viņš arī norādīja, ka varētu būt apgrūtinātas iespējas sniegt palīdzību, ja situācija Ukrainā turpinās pasliktināties.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avoti

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
urlām mazvērtības komplekss
urlām mazvērtības komplekss

Bez samērā civilizētās Ukrainas viņi nevar izdzīvot.

Stienis
Stienis

Neticu nevienam senilā Džo vārdam!

jurels
jurels

Un kā tagad?

Bijušais zemessargs
Bijušais zemessargs

Novēlu krievu okupantiem braukt mājās tikai zārkos

Protams
Protams

Radīsies iespēja tikt galā ar to naida impēriju.

Gada glezna
Gada glezna

Tā kā Krievija nu ir atzinusi Ķīnas dominanci, tad iebrukums Ukrainā var sākties tikai pēc olimpiādes noslēguma. Jāklanās Ķīnas priekšā, tāpēc iebrukums varētu sākties kādā trešā vai ceturtā dienā pēc olimpiādes noslēguma ceremonijas.

Taču kā jebkura prognoze nelietībai arī šī ir tikai Dieva ziņā.