Viļņā sākas NATO samits

NATO

Lietuvas galvaspilsētā šodien sākas NATO samits, kurā galvenā uzmanība tiks pievērsta alianses reakcijai uz Krievijas uzsākto karu pret Ukrainu un Kijivas vēlmei kļūt par NATO dalībvalsti.

Centrāleiropas un Austrumeiropas valstis atbalsta Kijivas prasību, lai Ukraina Viļņā saņemtu nepārprotamu signālu, ka pēc kara beigām tā kļūs par alianses dalībvalsti.

Tomēr tādas lielvaras kā ASV un Vācija nevēlas iet tālāk par alianses 2008. gadā doto solījumu, ka Ukraina kaut kad abstraktā nākotnē pievienosies NATO, nenosakot nekādu konkrētu grafiku uzņemšanas procesam.

Tajā pašā laikā paredzēts apspriest drošības garantijas Ukrainai, kamēr tā nekļūs par pilntiesīgu alianses dalībvalsti.

Samita dienaskārtībā ir arī jauno reģionālo aizsardzības plānu apstiprināšana un Zviedrijas uzņemšana aliansē, kā arī dalībvalstu aizsardzības izdevumu palielināšana.

Paredzams, ka samitā, kas ilgs līdz trešdienai, piedalīsies 48 valstu delegācijas, kuru sastāvā būs 2400 locekļi, tostarp 40 valstu vadītāji. Lietuvā ir gaidāms arī Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Lietuva šāda mēroga pasākumu rīko pirmo reizi.

Paužot atbalstu Ukrainas pieteikumam dalībai NATO, Viļņā uz sabiedriskā transporta līdzekļiem, pie apgaismes stabiem un pie dzīvojamajām ēkām visur redzami Ukrainas zili-dzeltenie nacionālie karogi. Savukārt Viļņas televīzijas tornis ir izgaismots īpašā krāsu kompozīcijā, kas veltīta samitam. Arī automaģistrāle starp galvaspilsētu un Lietuvas otru lielāko pilsētu Kauņu ir izrotāta par godu šim notikumam.

Lietuvas galvaspilsēta, lai sagatavotos samitam, ir iztērējusi aptuveni 10 miljonus eiro. Tostarp veikta dažu ielu seguma atjaunošana, jaunu ietvju ieklāšana un citas infrastruktūras uzlabošana.

Valdība jau iepriekš paziņojusi, ka NATO samita rīkošana Lietuvai kopumā izmaksās aptuveni 38 miljonus eiro.

Samita laikā Viļņā būs spēkā satiksmes ierobežojumi, un lielākā daļa vecpilsētas būs pieejama tikai kājāmgājējiem.

No otrdienas plkst.12.00 līdz trešdienas plkst.16.00 Viļņas lidosta būs slēgta visiem komerciāliem lidojumiem, kas nav saistīti ar NATO samitu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
levitkucins
levitkucins

Cerams jaunā ekselence ierosinās pievienot nato arī Baltkrieviju. Lai ātrāk to var apvienot ar Latkrieviju un atjaunot Jauno Vitebskas guberņu.

rinka
rinka

Man jau pašam ar gribas lai Latkrievija ātrāk savienojas ar tēvzemi