Vicemēre Ozola vieš skaidrību par bumbu patvertnēm Rīgā – būs vai nebūs, un vai pietiks vietas visiem

Linda ozola

Kur patverties iespējama kara gadījumā, šķiet, pēdējā laikā ir ļoti uzkarsusi tēma gan iedzīvotāju virtuvēs, gan plašsaziņas līdzekļos. Pievakarē vietnē “X” Rīgas vicemēre Linda Ozola publicējusi ierakstu, kam it kā vajadzētu nomierināt satrauktos prātus.

Vai varam būt mierīgi, spriediet paši – lūk, ko raksta vicemēre:

“Pēdējā laikā parādījies daudz spekulatīvas informācijas par bumbu patvertnēm Rīgā – ka Rīgas iedzīvotāji ir pilnībā nepasargāti, ka patvertņu sistēmas izveidošanai vajadzīgi simts gadi, ka kara gadījumā vienīgais risinājums ir evakuācija vai ka zem Doma laukuma gatavojamies izbūvēt bumbu patvertni. Šāda veida spekulācijas kaitē mūsu vispārējai noturībai un drošībai. Šajā pavedienā ieviesīšu nedaudz skaidrības par bumbu patvertnēm Rīgā un mūsu plāniem. [..]

Modernu bumbu patvertņu celtniecība, protams, ir laikietilpīgs process, politiskās gribas jautājums, kam nepieciešama likumdošanas maiņa, finansējums un laiks.

Esošo bumbu patvertņu sakārtošana arī prasa gan finansējumu un laiku, gan politisko gribu, bet tas ir izdarāms ātrāk. Es gribētu, lai mūsu mērķis ir sakārtot esošo patvertņu un drošo telpu tīklu Rīgā tā, lai pirmajā solī aptvertu 10% Rīgas iedzīvotāju tuvāko 2-3 gadu laikā.

Bumbu patvertnes iedalās četrās drošības kategorijās. Mēs fokusējamies uz aizsardzību pret konvencionālo apdraudējumu – tam nav vajadzīgas desmitgades, ja vien ir arī valdības atbalsts.

Rīgas domes Civilās aizsardzības pārvalde šobrīd ir apzinājusi 355 bumbu patvertnēm piemērotas vietas Rīgā – dažas no tām ir labā stāvoklī, pārējām vēl nepieciešama tehniska atjaunošana.

Esam arī daļēji apzinājuši dzīvojamo fondu un daudzdzīvokļu mājas, kuru pagrabtelpas varētu sniegt drošu patvērumu ārkārtas gadījumā.

Iespējamā kara gadījumā kāda daļa Rīgas iedzīvotāju, kuri dzīvo tuvu konkrētas situācijas kritiskajām vietām, protams, tiktu evakuēti, bet jāapzinās, ka pārējās Latvijas pilsētas nevar uzņemt visus Rīgas iedzīvotājus un ka nevar uztaisīt šāda izmēra drošu telšu pilsētu mežā.

Šobrīd analizējam arī Ukrainas pieredzi un strādājam pie risinājuma, kas kara gadījumā ļautu nodrošināt ārkārtas bumbu patvertnes visiem Rīgas iedzīvotājiem, lai mums būtu sistēma un līdzekļi, kas ļautu tādas ātri, nedaudzu dienu laikā, izveidot pagalmos, parkos un citās tam piemērotās vietās.

Nākamajā RD Drošības un kārtības komitejas sēdē iepazīstināsim ar publiski pieejamo informāciju par mūsu bumbu patvertņu apzināšanas rezultātiem un nākotnes plāniem, lai uzlabotu rīdzinieku drošību.

Cerams, ka šīs patvertnes mums nekad nenāksies izmantot un mums jādara viss, lai Ukraina uzvar karā. Taču neviens nav mūs atbrīvojis no mūsu teroristiskās kaimiņvalsts un, ja vēlamies mieru, tad jābūt gataviem karam.

Paldies @RigasDome Civilās aizsardzības pārvaldei, @ugunsdzeseji un NBS par jau izdarīto darbu un veiksmi turpmākajā. Un no Rīgas puses pilnībā atbalstīsim @IeM_gov_lv neatlaidīgākā un uzstājīgākā rīcībā, lai panāktu šī civilās aizsardzības jautājuma virzību valdības dienas kārtībā.”

Avots: https://x.com/OzolaLV/status/1722617545851859422?s=20

Šodien par šo tēmu arī Neatkarīgajā lasāms Andras Ozolas raksts “Slepenā bumbu patvertnes būvniecība zem Doma laukuma – mīts vai patiesība?”.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Šulcas
Šulcas

…bumbu patversmes ir zem Staļina laika būvētajām dzīvojamām mājām…piemēram Lubānas ielas 43 1.korpus,kurā mājas vecākais gatavs izīrēt šīs telpas firmai priekš noliktavas…apkalpo RNP…

Kurzemnieks
Kurzemnieks

Kā tādas stulbenes tiek tiek amatos?

Key
Key

Kāds tai žurkai ir ārprātīgs vieplis…

Pēterītis
Pēterītis

Vai tur vakara pasaciņu tā tante stāstīs?

Jeblonskis
Jeblonskis

Jampampele.
Decentralizācija ir 100% efektīvāka par jebkādām patversmēm.

jautājums
jautājums

Nav nekādas ticības bijušajai JKPistei

krampe
krampe

Laidara vārti atkal vaļā un tas pīlīts, ak tik pūš un pūs vienā laidā

Derdz
Derdz

Kā tas viss kremj