Valsts robežsardzes priekšnieks: Aizturēto robežpārkāpēju izmitināšanas centru kapacitāte ir izsmelta

Guntis Pujāts

Ņemot vērā pieaugošo nelegālās migrācijas krīzi un Covid-19 pandēmijas riskus, Valsts robežsardzes rīcībā esošo aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centru kapacitāte ir izsmelta, tāpēc, iespējams, nāksies veidot telšu novietnes un būs jāiesaista citas struktūras robežpārkāpēju izmitināšanā, pirmdien vakarā pastāstīja Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts.

Otrdien, 10.augustā, valdībā gaidāms lēmums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu paplašinās robežsargu tiesības no Baltkrievijas ienākušo imigrantu novirzīšanai atpakaļ uz kaimiņvalsti. Pujāts patlaban gan atturējās minēt, kādas būs robežsardzes pilnvaras pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas, taču norādīja, ka robežsardze ir definējusi savu redzējumu par krīzes risināšanu.

“No valdības lēmuma būs atkarīgs, kādas tiesības un pilnvaras robežsardzei tiks piešķirtas. Robežsardze ir definējusi savas vajadzības par aktīvāku vēršanos pret nelikumīgajiem robežpārkāpējiem,” skaidroja Pujāts.

Robežsardzes priekšnieks apliecināja, ka savu vajadzību definēšanā robežsardze “kaut kur arī” reaģējusi uz politiķu pausto, ka jāpielieto tāda taktika, lai pārkāpējus varētu uzreiz nosūtīt atpakaļ uz Baltkrieviju.

Pujāts apstiprināja, ka aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centru un citu robežsardzes rīcībā esošo izmitināšanas telpu kapacitāte jau ir izsmelta, jo papildu saglabājas arī Covid-19 risks. Patlaban pieci robežpārkāpēji ir inficēti, un tas nozīmē, ka robežsardzes rīcībā esošajās telpās ir jāievēro epidemioloģiskās drošības prasības.

“Tāpēc svarīga ir ārkārtējās situācijas izsludināšana, lai varētu iesaistīt pašvaldības un citus dienestus krīzes risināšanā,” uzsvēra Pujāts.

Kā iespējamos risinājumus pārkāpēju izvietošanā viņš minēja telšu novietnes, pašvaldību rīcībā esošos īpašumus, piemēram, neizmantotas internātskolas vai arī Nacionālo bruņoto spēku infrastruktūru.

“Reālākais varētu būt telšu izvietošana” norādīja Pujāts un apliecināja, ka teltis faktiski jāsāk veidot jau tuvākajās dienās, jo situācija var strauji mainīties.

“Arī šajā jomā viss būs atkarīgs no valdības sēdē lemtā,” piebilda Valsts robežsardzes priekšnieks, gan patlaban atturoties minēt, kuru pašvaldību teritorijās ārvalstniekus varētu izvietot.

Pēdējās četrās dienās par Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgu šķērsošanu kopumā aizturētas 218 personas. Par valsts austrumu robežas nelikumīgu šķērsošanu pērn aizturēts septiņreiz mazāk cilvēku nekā pēdējās četrās dienās.

Šādos apstākļos novados pie Baltkrievijas robežas paredzēts izsludināt ārkārtējo situāciju.

Ne visiem nelegālajiem migrantiem pietiks vieta Muceniekos. Jābūt gataviem būvēt teltis. Liela daļa aizturēto ir slimi ar Covid-19 . Viņu vidū var būt personas ar teroristiskiem mērķiem. Robežsardze apzinās, ka daļa migrantu ir iekļuvusi Latvijā un šobrīd brīvi pārvietojas tālāk.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Robežsaru priekšniekam
Robežsaru priekšniekam

Rehabilitation Center Sanatorium Belorusija Bulduru prospekts 4/8, Jūrmala, LV-2010, Latvija

oik
oik

Noziedznieku uzturēšanai skaidra, ka jātaisa barakas, ja reiz robežas jātur atvērtas biotopiem un putniņu migrācijām. Varbūt mēģināt tomēr nelaist iekšā? It kā nav atvērto durvju politika attiecībā uz šīm kaimiņzemēm? bet te jau politpurkšķi