Valdība atbalstījusi jaunas valsts kapitālsabiedrības dibināšanu militāro preču ražošanas koordinēšanai

lodes

Valdība otrdien atbalstīja militārās industrijas valsts kapitālsabiedrības SIA “Valsts aizsardzības korporācija” dibināšanu.

Pirms valdības lēmuma ministri sēdes slēgtajā daļā uzklausīja informatīvo ziņojumu par kapitālsabiedrības dibināšanu.

Kapitālsabiedrības vispārējais stratēģiskais mērķis būs ieguldījumu pārvaldīšana valsts aizsardzības industrijā un ar militāro preču ražošanas attīstību saistīto procesu koordinēšana, veicinot aizsardzības industrijas attīstību un tās piegādes ķēžu darbības nepārtrauktību, norāda Aizsardzības ministrijā (AM).

Kapitālsabiedrība pārvaldīs visaptverošus ieguldījumus valsts aizsardzības industrijā un koordinēs ar ražošanu saistītos procesus, kā arī īstenos un stimulēs Eiropas Savienības finansējuma instrumentu un fondu līdzekļu apguvi, veidojot nacionālu un pārrobežu sadarbību, tajā skaitā, ieguldot kapitālu jau esošajos Latvijas militārās ražošanas uzņēmumos, kuriem būtu nepieciešamas šādas investīcijas, lai celtu to ražošanas kapacitāti.

Tāpat kapitālsabiedrības uzdevums būs atbilstoši AM definētajai vajadzībai caur līdzdalību citos uzņēmumos īstenot kritiski nozīmīgu rezervju veidošanu ar mērķi nodrošināt šo rezervju uzkrāšanu, saglabāšanu un atjaunošanu.

Kapitālsabiedrība arī pastarpināti nodrošinās aizsardzības resoram kritiski nepieciešamo militāro preču vai to sastāvdaļu un tehnoloģiju ražošanu un integrāciju.

Kā norāda AM, iegūstot līdzdalību citos uzņēmumos, kapitālsabiedrība nodrošinās, ka privātā partnera saimnieciskā darbība netiek šķērssubsidēta.

AM būs valsts kapitāla daļu turētāja, bet kapitālsabiedrības dibināšanas pamatkapitāla maksu segs no AM piešķirtajiem budžeta līdzekļiem. Pamatkapitāls būs pusmiljons eiro ar iespēju to palielināt līdz diviem miljoniem eiro,

Paredzēts, ka AM līdz 31.decembrim nodrošinās pieteikuma iesniegšanu, lai ierakstītu kapitālsabiedrību komercreģistrā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Arvids
Arvids

Nezin, Kariņš tajā kapitālsabiedrībā par vadītāju vēl nav paspējis pieteikties? Tā – uz pusslodzi, apvienojot ar NATO ģenerālsekretāra amatu.

nagla
nagla

Tur kaut kur tālumā “spīd” Eiropas nauda, ko vajag piesaistīt un … prikarmaņitj. Tas, ko tur izveidos un saražos, tas jau būs otršķirīgi, tāpat kā ar dzelzceļu.

Yes
Yes

Jebkurš pasākums sākas ar siles radīšanu.
Interesanti, kuri būs tie “superkoordinatori”?

Joske
Joske

Tagad valsts seksu dabū no koordinācijas, bet orgasmu no kontroles.

3333333
3333333

Jadibina SEKSA MINISTRIJU

Bet vispar SKAISTAS LATVIJAS VIETA TE PLANO IZVEIDOT POLIGONU UZ MUŽU

Jeblonskis
Jeblonskis

Nebūtu nekāda sašutuma ja te izveidotu kosmosa izpētes un kosmodroma vadības ministriju.

Ilga
Ilga

Beidzot ir kāda kustība…. pat šī zeltmatīšu valdība ir kaut ko sapratusi, to gan nevar teikt par knariņa vadītām īpašajām izlasēm gadiem ilgi