Vāgnera grupas vadība kā “lielgabalgaļas vairogu” izmanto savervētos Krievijas cietumniekus

Vāgnera grupa

Vāgnera grupa cīņās pie Bahmutas kā “lielgabalu gaļas vairogu” izmanto savervētos Krievijas cietumniekus, lai aizsargātu grupas pieredzējušākos komandierus, ziņo Lielbritānijas Aizsardzības ministrija.

Ministrija savā jaunākajā izlūkošanas ziņojumā par karu Ukrainā sniedza pārskatu par asiņainajām kaujām pie Bahmutas Donbasa reģionā.

Ziņojumā teikts, ka Krievijas Vāgnera grupa turpina uzņemties nozīmīgu lomu Ukrainas armijas novājināšanas kaujās, vēsta ASV medijs “Newsweek”.

Pēdējo mēnešu laikā Krievijas diktatora Vladimira Putina sabiedrotā oligarha Jevgeņija Prigožina dibinātā militārā algotņu grupa ir izstrādājusi uzbrukuma taktiku – izmantojot lielu skaitu slikti apmācītu notiesāto, lai tādējādi novājinātu Ukrainas armiju.

Lielbritānijas izlūkinfomācija liecina, ka Krievijai cenšoties pārņemt savā kontrolē Bahmutu, algotņu vienība izmanto brutālu taktiku, lai saudzētu savus “pieredzējušos komandierus un bruņumašīnas”. Tas notiek uz “viegli pieejamo savervēto notiesāto cietumnieku” rēķina, ko vienība uzskata par “tērējamu” resursu.

Lai novērstu uzmanību no Vāgnera grupas svarīgākajiem komandieriem, kaujiniekiem tiek izsniegti viedtālruņi vai planšetdatori, kas parāda viņu koordinātes un uzbrukuma mērķi komerciāliem satelītiem, ko Ukrainas armija var izmantot, lai uzbruktu šīm vienībām.

“Atsevišķām personām un grupām tiek dota pavēle doties pa iepriekš plānoto maršrutu, bieži ar artilērijas atbalstu, bet retāk kopā ar bruņumašīnām,” teikts ziņojumā, piebilstot, ka Vāgnera algotņiem, kuri bez atļaujas novirzās no uzbrukuma maršruta, draud nāvessods.

Krievijas neatkarīgais medijs “MediaZona” pagājušajā mēnesī ziņoja, ka Vāgnera grupas vervēšanas laikā notiesāto vīriešu skaits Krievijas cietumos divu mēnešu laikā visā valstī ir samazinājies par 23 000 cilvēku.

Reaģējot uz šiem atklājumiem, Ukrainas Nacionālais pretošanās centrs 13. decembrī paziņoja, ka Krievija šos ieslodzītos izmanto “kā lielgabalgaļas vairogu”.

“Iemesls, kādēļ tiek izmantoti cietumnieki, ir tāds – viņu nāve neuztrauc Krievijas sabiedrību un ļauj krieviem nejust kara zaudējumus,” teikts Ukrainas Nacionālais pretošanās centra ziņojumā. “Tajā pašā laikā šie zaudējumi demoralizē pašu Vāgnera grupu, jo kvalificētie karavīri un vadība nepiedalās uzbrukumos.”

Avots: sargs.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
inguna neminska
inguna neminska

Es varbūt kļūdos … vnk izlēca, ka zeļkas puņķutinēji PIRMIE IZDAIDA KRIMINALU UN SADEVA KALAŠUS … BERI ! NE HOČU ….. un kaut kā …. PĒC TAM … “muzikanti” ……. šitajās koordinātēs … pierakstījās

inguna neminska
inguna neminska

To tak vajag mācēt …. šitā sagrozīt …

zemnieks
zemnieks

Tas nepārsteidz. Krievu impērijā cilvēkam, atskaitot varai pietuvinātos, nekad nav bijusi nekāda vērtība.