Uz Latvijas–Baltkrievijas robežas atkal pieaug nelegālo migrantu plūsma

Uz Latvijas–Baltkrievijas robežas pieaug migrantu plūsma, Latvijai atkal kļūstot par šāda Baltkrievijas hibrīduzbrukuma mērķa valsti, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja Valsts robežsardzes priekšnieks, ģenerālis Guntis Pujāts. Viņš vērsies pēc atbalsta Aizsardzības ministrijā.

Pujāts norādīja, ka kopš aprīļa situācija ar migrācijas plūsmām uz Latvijas robežas ar Baltkrieviju bija stabilizējusies. “Latvija bija palikusi ēnā, pamata spiediens tika vērsts pret Lietuvu, Poliju,” sacīja robežsardzes priekšnieks.

Taču augustā un īpaši pēdējās dienās uz Latvijas robežas situācija kļūst saspringtāka. “Tiek atkal [šeit] novirzītas personas, apzināti novirzītas. Ir bijis trīsdesmit personu mēģinājums [nelikumīgi šķērsot robežu], aizvadītajā diennaktī tās ir 10 personas.

Līdz ar to Latvija atkal kļūs par zināmā mērā karsto punktu, uz kuru vērsts šis hibrīduzbrukums,” sacīja Pujāts.

Valsts robežsardzes rīcībā esot informācija, ka šīs plūsmas veidotas apzināti un cilvēki tiek virzīti uz mūsu robežu. “Sākotnēji dominējoši bija pārkāpumi Lietuvas dienvidos. Tad pamazām tās grupas nāca tuvāk Lietuvas ziemeļiem, Latvijai,” sacīja Pujāts.

Uz jautājumu par pagaidu žoga nozīmi viņš atbildēja, ka tas palīdz ne tikai robežpārkāpumu novēršanai daļā gadījumu, bet arī konstatēt pārkāpumu. Vienlaikus robežsargi konstatējuši, ka Baltkrievijas puse palīdzot migrantiem, pārgriežot žogu atsevišķās vietās.

“Turpinām saskarties ar hibrīduzbrukumu – Baltkrievijas režīms apzināti gan virza, gan atbalsta pārkāpējus nelikumīgai nokļūšanai Latvijā,” sacīja Pujāts.

Valsts robežsardzes priekšnieks vērsies pēc atbalsta Aizsardzības ministrijā. Valsts policija esot jau apstiprinājusi, ka dosies atbalstīt robežsargus. Šonedēļ valdība ceturto reizi pagarināja ārkārtējo situāciju Baltkrievijas pierobežā; vēlāk lēmumu apstiprināja arī Saeima.

Savukārt “Amnesty International” pārmetumus Latvijai par sliktu izturēšanos pret migrantiem Pujāts noraidīja, sakot, ka pārmetumi ir balstīti uz vienas puses apgalvojumiem bez pierādījumiem. Viņš apliecināja, ka organizācijas darbinieki tikušies ar virkni valsts iestāžu pārstāvju, kas esot snieguši informāciju par situāciju uz robežas, taču  “Amnesty International” ziņojumā nekas no šīs informācijas neesot parādījies.

Tikmēr iekšlietu ministrs Kristaps Eklons (“Attīstībai/Par”) intervijā Latvijas Radio pauda, ka migranti, kas cenšas nelikumīgi šķērsot Baltkrievijas–Latvijas robežu, nav bēgļi: “Tie nav bēgļi – tādi, kā mēs runājam par ukraiņu bēgļiem. Starp tiem, kas [nelegāli] šķērso Baltkrievijas robežu, mēs neesam satikuši vēl nevienu Baltkrievijas iedzīvotāju. Tas nozīmē, ka tie nav bēgļi, kas mūk no Lukašenko režīma. Tie ir cilvēki, kas atbraukuši ar tūrisma vīzu vai citādāk iemānīti Baltkrievijas teritorijā, atvesti uz turieni ar lidmašīnām.”

Kā zināms, 2021. gada vasarā ievērojami palielinājās migrantu skaits, kas no Baltkrievijas cenšas nelikumīgi iekļūt Latvijas, Lietuvas un Polijas teritorijā. Lielākā daļa migrantu ir ieradušies no Irākas.

Baltijas valstu un Polijas amatpersonas norādīja, ka Baltkrievijas varas iestādes apzināti neliek šķēršļus robežas šķērsošanai, lai tādējādi sodītu šīs valstis par atbalstu Baltkrievijas opozīcijai un sankcijām pret Aleksandra Lukašenko režīmu.

Eiropas Savienība šādu rīcību raksturo kā hibrīdkara izvēršanu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


11
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
ekobio
ekobio

Nevajag jau tā satrakotes – žogs nav un nebūs un ir taču īpaši zaļie koridori un ko tad mūsejie te traucē tos biotopšus

Arturs
Arturs

Brīva darbaspēka plūsma latvijas ekonomikas uzplaukumam.

nacionālists parādnieks
nacionālists parādnieks

Super. Varbūt beidzot atrisināsim demogrāfijas problēmas. Jāpiedāvā 50 eiro zeltenēm lai uzņem pa vienam bēglim

kariņš no Delavēras
kariņš no Delavēras

Tas tak labi. Aizpildīs tukšās darbvietas.

Ušakovs
Ušakovs

Vai varu tev aizpildīt ko citu, no otras puses?

ērce
ērce

Tiesa, “pamata spiediens tika vērsts pret Lietuvu, Poliju”, bet tā kā mums ir valdības bez mugurkaula un ar aplamām prioritātēm, tad nelegāļi ātri atrod to vājo punktu ES robežā.

no malas skatoties
no malas skatoties

Tāda sajūta, ka mūsu lielie prīkšnīki, kam jāatbild par žoga būvēšanu no darbojās ar anonizmu mēnešiem, jau būs gads. Polija, Lietuva jau būs uzbūvējuši kārtīgu žogu, bet mēs esam galīgā …….)

Ēriks
Ēriks

Tāds liktenis ir Latvijai, kur pie šprices sēž Latvijas nodevēji un čekisti, kuriem tuvāk ir krievija , ļaunuma impērija.

levitkucins
levitkucins

Ne ar kādu anonizmu mēs nenodarbojamies. Mēs vnk gribam iznīcināt latviju kā latviešu valsti

virgo
virgo

Kariņ, kur it tavas prioritātes?

Trampedahs
Trampedahs

atliek vien aicināt piekāpt pēc diviem gadiem – tad būs žogs, zaļo vīriņu un vardīšu koridori, putnu laipas un barotavas Citādi jāpastiprina ar kādu nometni sagaidītājiem un Amnestu International, Sarnaā krusta, Feministu sektām un praida teltij jābūt kā bākai Droši vien kādam Eiropas tūrisma birojam— tā teikt uzņemšanas nometne buferzonā un tad tikai robbežsargi Sievietēm ir tiesības izpausties! Tā Ukrainas Amnesty international dižvadone tagad bez darba- te būtu labā štābiste. Juhņeviča gan varētu konkurēt vismaz ar robežpārkāpēju un klaidoņu pašdarbības skati