Uz Latvijas austrumu robežas žogs uzmocīts jau 51,45 km garumā no kopumā 173 kilometriem

Darbi austrumu robežas izbūvē kļuvuši ātrāki, intervijā pavēstījis VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

“Būvnieks ir mobilizējis resursus, tempi tiek uzņemti un ir ātrāki, nekā bija sākumā. Sarežģījumus projekta sākumā radīja ne tik daudz atmežošana, kā zemju atsavināšana, ko veic Nodrošinājuma valsts aģentūra. No sākuma zeme ir jāuzmēra, jāatsavina, un tad notiek atmežošana. Kad tā ir pabeigta, tad var būvēt žogu,” skaidroja Griškevičs.

Atsavināšana negāja tik optimistiski, kā bija iecerēts, norādīja Griškevičs. Pirmais žoga posms ir nepilni 86 kilometri, atmežots ir gandrīz viss, un aktīvi būvdarbi notiek 85,45 kilometros un

51,45 kilometru garumā žogs ir uzbūvēts.

Kamēr nebija atmežots viss posms, tas objektīvi kavējis darbu izpildi: “Žoga izbūve ir taisna, un darbi nenotiek nepārtraukti pēc kārtas. Ja vienā vietā ir 100 metri neatmežoti, otrā vietā, tad būvnieks nevar mobilizēt resursus, apbraukt posmus un sūtīt uz vienu vai otru vietu, tas nav vienkārši. Tādēļ bija kavēšanās un darbi nenotika tik ātri,” skaidroja Griškevičs.

Tāpat iezīmējusies problēma, ka purvainās teritorijas, kas ir 20% no visa posma, tika plānots izbūvēt agrā rudenī, bet lielai daļai teritorijas bija iespējams piekļūt tikai gada sākumā, un laikapstākļi bija pietiekami apdraudoši – purvainajā teritorijā faktiski darbiniekiem būtu jāstrādā līdz krūtīm ūdenī, skaidroja Griškevičs, piebilstot, ka tādā aukstumā tas nav iespējams. Tādēļ ir vienošanās ar būvnieku atstāt šos purvainos posmus sausākam laikam, vasaras sākumam, un tagad notiek aktīvāki darbi sausajās vietās.

“Runājot par projekta termiņu, mēs joprojām redzam, ka žoga pirmo posmu 86 kilometru garumā varēs izbūvēt līdz šā gada trešā ceturkšņa beigām. Tāpat notiek aktīva projektēšana žoga otrajam posmam, kas ir aptuveni 65 kilometri. Attiecīgi, šogad tiks uzsākti darbi arī šim posmam,” teica Griškevičs.

Polija robežu nocietina ar barikādēm un izvieto HIMARS pie Kaļiņingradas apgabala

Jau vēstījām, ka Polija uz valsts robežas ar Baltkrieviju sāk būvēt nocietinājumus. Tā esot daļa valsts aizsardzības un atturēšanas stratēģijas. Februāra beigās Polijas aizsardzības ministrs Marjušs Blaščaks paziņoja par profilaktiskas drošības paplašināšanu uz Polijas robežas ar Krieviju un Baltkrieviju. Kā daļa no “profilaktiskajiem” pasākumiem uz Polijas-Kaļiņingradas robežas tika izvietoti pirmie nocietinājumi.

Tāpat vēstījām, ka Polija izvietos daudzlādiņu reaktīvās iekārtas HIMARS netālu no Krievijas Kaļiņingradas apgabala.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


15
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Rimševica šoferis Kušners
Rimševica šoferis Kušners

Pirms 11 gadiem Indijas biržā varēj nopirkt lētāk.

sviesta kauja
sviesta kauja

Domāju, ka var jau droši atklāt žoga būves triumfa stellu ar visu iesaistīto premjeru un iekšlietu ministru vinjetēs ietverto sarakstu. Devīze : “Neizlaid iespēju iepriekšējo apķēzīt, žogs nav zaķis uzbūvēsies (cīņa par radariem vēl priekšā)” .

Gada glezna
Gada glezna

Ilgtspējīgas plānošanas brāķis. Vispirms vajadzēja būvēt žogu no papīra, tad nāktu komisijas un nolemtu, ka žogs jābūvē no kartona, pēcāk nākošā komisija ierosinātu būvēt žogu no preskartona, utt.

Kā redzams arī korupcija Latvijā klibo, jo nākošā komisija vairs nevarēs ierosināt žogu būvēt no kartona (varbūt tomēr es kļūdos, un komisija ieteiks domāt zaļi, tāpēc žogu būvēs pēc senlatviešu tradīcijām – no žagariem – lieliska zaļā domāšana).

tota
tota

Bet tas tik un tā ir tikai drāšu siets, bet ne robežbūve. Tas jau tiek atstāts uz nakamajām paaudzēm pie šadiem tempiem Bet nav taču kur steigties – tagad jāvēro daba– putniņi jau atlido un tad visi darbi jāpārtrauc līdz vēlam rudenim. Nedrikst neviens traucet putniņiem un zaļajiem vīriņiem – zzs un patiesie zaļie te vienoti

kautrìgais latvānis
kautrìgais latvānis

Tas tas jaunais – humānais žogs, bez dzeloņdrātīm un stirniņām draudzīgais?

Problēma ir dalīšanā
Problēma ir dalīšanā

Man skolā meloja, kad mācījos ka viss dalās. Izrādās ka otkatus (Kešbeku) nevar sadalīt, tāpēc arī LV neko nevar uzbūvēt. Katrus 4 gadus kaut kā jāizveido dalījums ar citiem. Tātad izglītības sistēmā tiešām ir nopietna problēma, jāmācās ir nevis fizika, bet atņemšana un dalīšana.

dzelzs priekškaru vajag
dzelzs priekškaru vajag

Jo krievu impērijā tislais Pūķins ir atjaunojis Padumjo savienību.

Utubunga
Utubunga

Tu gribi lai pukina rietumu banku, “Latvijskije žeļežniji dorogi” un pārejos krievijas kantorus atdala no tās īpašnieka

Drausmīgi
Drausmīgi

Nevis barikādēm, bet prettanku ežiem. Starp citu, ne tikai Polija, arī Lietuva. LV kā vienmēr un visur ir vājais ķēdes posms.

rinkevičs
rinkevičs

Latkrievija nav nekāds posms Eiropas tautu savienībā. Visi Piselē labi saprot, ka Latkrievija ir Krievijas trollis Eiropā. Troļļa liktenis tiks izlemts kopā ar Baltkrievijas likteni. Jo latkrievu nācija tie paši baltkrievi vien ir

Ha Ha
Ha Ha

Kā mēs tiksi tam žogam pāri, kad Eiropas paradīzes dārzs degs zilās liesmās?

Kirpičinskis
Kirpičinskis

Priekš nojaukšanas atkal vajadzēs miljonus. Dauņu valsts maisijums.

sorosīts Valters no IDB
sorosīts Valters no IDB

Pret visiem žoga licējiem tiks safabricētas krimināllietas

levitkucins
levitkucins

Un priekš kam? Latkrievija ar baltkrieviju pēc pārs gadiem tiks apvienotas. Veltīgi izšķiesti līdzekļi

Bibi
Bibi

Priekš tevis, kūciņ.