Topošie karavīri drīkstēs būt nīkulīgāki

armija

Lai nodrošinātu Nacionālos bruņotos spēkus (NBS) ar nepieciešamo personālu, šogad  samazinātas veselības un fizisko testu prasības.

Par to Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisiju trešdien informēja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Apvienotā Štāba priekšnieks Ivo Mogiļnijs.

Pēc komisijas sēdes Mogiļnijs skaidroja, ka samazinātas ir sākuma prasības, taču nav samazināts galarezultāts. Ja, veicot veselības un fiziskās sagatavotības pārbaudes, tiks secināts, ka potenciālajam karavīram nedaudz pietrūkst, lai sasniegtu minimālo līmeni, tad rekrutēšanas komisija atļaus šādam cilvēkam iestāties NBS. Tad NBS strādā pie tā, lai šāds cilvēks trīs mēnešu laikā sasniegtu minimālo standartu. Ja šo mēnešu laikā prasības tiks izpildītas, tad tiks dota atļauja turpināt dienestu pamatapmācības kursā.

«Ja viņš šādas prasības nesasniedz, tad diemžēl no šāda cilvēka jāatvadās,» skaidroja Mogiļnijs.

Attiecībā veselības uzlabošanu NBS cenšas nodrošināt elementāras lietas, lai cilvēks varētu turpināt dienestu un tas iekļauj, piemēram, zobārstniecību, norādīja Mogiļnijs. «Mums princips ir tāds, lai būtu lielāka pretimnākšana pret potenciālajiem karavīriem, kuri ir patrioti un vēlas kalpot savai valstij,» uzsvēra NBS Apvienotā štāba priekšnieks.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar