The Wall Street Journal: Pēc Prigožina dumpja aizturētas 13 augsta ranga militārpersonas

rokudzelži

Pēc algotņu bandas “Vagner” dibinātāja Jevgeņija Prigožina sarīkotā dumpja aizturēti vismaz 13 Krievijas armijas augstākie virsnieku, atsaucoties uz avotiem, ziņo laikraksts “The Wall Street Journal”.

Krievijas Federālais drošības dienests (FSB) sācis aizturēšanas jau dažas stundas pēc dumpja, apgalvo avoti. Aizturēšanas tiek veiktas, lai “attīrītu” armijas rindas, izteicies viens no avotiem. Saskaņā ar laikraksta rīcībā esošo informāciju 15 krievu virsnieki ir atstādināti no amatiem vai atvaļināti.

Starp FSB aizturētajiem ir arī Krievijas Gaisa un kosmosa spēku komandieris un Ukrainā karojošā krievu grupējuma komandiera vietnieks ģenerālis Sergejs Surovikins, apgalvo avoti. Ģenerālis atrodoties apcietinājumā Maskavā un tiek atkārtoti pratināts. Viens no avotiem izteicies, ka Surovikins zinājis par dumpja plānošanu, taču neesot bijis tajā iesaistīts.

Surovikinam nav izvirzītas nekādas apsūdzības un viņu varētu atbrīvot, tiklīdz Krievijas diktators Vladimirs Putins izlems, kā rīkoties.

Saskaņā ar “The Wall Street Journal” rīcībā esošo informāciju aizturēts arī Surovikina vietnieks ģenerālpulkvedis Andrejs Judins un militārās izlūkošanas priekšnieka vietnieks ģenerālleitnants Vladimirs Aleksejevs.

Viņi vēlāk atbrīvoti, taču to pārvietošanās ir ierobežota, un viņi tiek novēroti. Judins un Aleksejevs ir atstādināti no amata. 

Starp pārējiem aizturētajiem ir atvaļinātais ģenerālpulkvedis Mihails Mizincevs, kurš iepriekš ieņēma aizsardzības ministra vietnieka amatu un atkārtotā iebrukuma sākumā Ukrainā komandēja uzbrukumu Mariupolei, bet kopš 2023. gada aprīļa atradās grupējumā “Vagner”.

Avots: sargs.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
propaganda vietējam patēriņam
propaganda vietējam patēriņam

Tā ir versija ko stāsta šajā dzelzs priekškara pusē. Gan jau patiesībā viss ir savādāk. Te jau parasti visu sagroza. Piemērs tam visas tās versijas par pilsoņu karu Krievijā, un kas no tā beigās izrādījās patiesība. Tas tikai parādīja ka te vai nu neviens nezin kas notiek Krievijā, vai arī apzināti visu sagroza, lai vēlamais izskatītos par esošo. Laiks ir parādījis ka tas otrais variants izskatās ticamāks.