The Telegraph: Reaģējot uz Krievijas radīto apdraudējumu, ASV plāno atkal izvietot kodolieročus Apvienotajā Karalistē

kodolkarš

Pirmoreiz pēdējo 15 gadu laikā ASV atkal plāno izvietot kodolieročus Apvienotajā Karalistē, pieaugot potenciālajam apdraudējumam no Krievijas, vēsta britu medijs “The Telegraph”.

Kodolgalviņas, kuru jauda trīs reizes pārsniegtu uz Hirosimu nomestās kodolbumbas jaudu, tiktu izvietotas Lielbritānijas Karalisko gaisa spēku bāzē Leikenhītā, Safolkā.

ASV jau iepriekš, vēl kopš Aukstā kara laika, izvietojusi Leikenhītas bāzē savus kodolieročus, līdz tie tika izvesti 2008. gadā, kad Maskavas radītie draudi tika novērtēti kā zemi. Medija “The Telegraph” rīcībā esošie Pentagona dokumenti liecina par plāniem veidot jaunu kodolieroču uzglabāšanas novietni šajā gaisa spēku bāzē.

Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas pārstāvis šo informāciju komentēja, paužot, ka tā ir ilgtermiņa Apvienotās Karalistes un NATO politika ne apstiprināt, ne noliegt kodolieroču atrašanos konkrētajā lokācijā.

Pēdējā laikā arvien biežāk izskanējušas bažas no abu valstu amatpersonām par nepieciešamību Apvienotajai Karalistei gatavoties potenciālam karam starp NATO spēkiem un Krieviju. Pagājušonedēļ britu armijas virspavēlnieks ģenerālis Patriks Sanders izteicās, ka 74 000 britu profesionālā dienesta karavīru būtu jāpastiprina ar vismaz 45 000 rezervistu un iesaukto pilsoņu, lai nodrošinātu militāro gatavību potenciālam konfliktam.

Tomēr Apvienotās Karalistes valdība līdz šim noraidījusi iespēju ieviest obligāto militāro dienestu, norādot, ka dienestam armijā jābūt brīvprātīgai izvēlei.

Avots: sargs.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Atomic war
Atomic war

Novelkot taisnu līniju no tā Safolkas apgabala līdz Maskavai, tā šķērso Latvijas rietumu daļu. Tas NAV labi. ;-)

Neiznēsāto pajolu zeme
Neiznēsāto pajolu zeme

Krievija nespēj uzbrukt Ukrainai, kā tā var būt drauds Anglijai?
Kam tā Krievija vispār var būt drauds? Tikai saviem pilsoņiem.
Kur bija visi tie varoņi kad Prigožins pateica ka brauks uz Maskavu? Pamuka! Laikus aizlaidās!

pavasara pretuzbrukums
pavasara pretuzbrukums

Nespēj uzbrukt? Tad kāpēc Ukrainā katru dienu mobikus uz ielām, sabiedriskajā transportā, veikalos, darbavietās ķer? Kāpēc Igauņi paziņoja ka izdos izbraukušos ukraiņus mobilizācijai? Kāpēc Ukrainā vīriešus nelaiž izbraukt uz ārzemēm? Ukraiņi paši, pat LTV žurnālistiem stāstīja ka uz vienu ukraiņu šāvienu krievi atbild ar 16 saviem. Tāda +/- arī proporcija kritušajos būs. Viss ko stāsta par krievu nespēju uzbrukt ir kara laika propaganda. Kamēr ukraiņiem būs ko mobilizēt un mest zem krieva uguns, tikmēr stāstīs par krievu nespēju. Raķetes krievam jau pirmajā kara mēnesī arī itkā beidzās. Vajag tikai paklausīties ukraiņus, Slaidiņus, Vērdiņus, Sārtus, LTV, delfi, twiteri, uzzināsi ka ukraiņi… lasīt vēl »

Warfare
Warfare

Nuja. Vaig tik ar galv padomāt. ;-) Tātad – Krievija patlaban karo pret Ukrainu, pareizi? Karš stipri ieildzis un prasa milzu līdzekļus. Tālāk… Lai veiktu uzbrukumus vēl kaut kur, vajadzētu tā kā resursus. Nu, labi, Moldovai vēl varētu uzklupt, tur Piedņestrā jau armija ir. Uzbrukt NATO? Var jau, bet ko tad ar to Ukrainu darīs? Pat, ja šie ieņemtu to teritoriju, viņiem nāktos VIENOTIES AR UKRAINU PAR ATBALSTU. Pretējā gadījumā tas būs ilgs un asiņains partizānu karš, kurš prasīs DAUDZ vairāk resursu nekā pašreizējais WWI tipa pasākums. Teātris faktiski. Ar galv jāfunktierē….;-)