The Insider: Ar Kremli saistīti Krievijas oligarhi turpina aktīvu uzņēmējdarbību Latvijā

Ekrānuzņēmums

Ar Kremli saistītie Krievijas oligarhi Iskanders Makhmudovs un Andrejs Bokarjevs turpina aktīvu uzņēmējdarbību Latvijā. Uzņēmumus Rīgā viņi kontrolē gan personīgi, gan ar starpnieku palīdzību, izdevies noskaidrot tīmekļa izdevumam “The Insider”.

Andrejs Bokarevs tikšanās laikā ar Vladimiru Putinu

Latvijas varasiestādes Bokarjevu un Mahmudovu par draudiem nacionālajai drošībai neuzskata, neraugoties uz to, ka viņi ir Krievijas armijas apgādātāji, teikts “The Insider” publikācijā “Kremļa īstie aģenti Rīgā. Kā kriminālie Krievijas oligarhi, kas saņēmuši Aizsardzības ministrijas pasūtījumus, veic uzņēmējdarbību Latvijā”.

Bez tam, šie Krievijas oligarhi joprojām saņem finansējumu Eiropas Savienības (ES) grantu veidā, ko sadala Latvijas iestādes.

Atbilstoši Latvijas uzņēmumu reģistra datiem Rīgas elektromašīnbūves rūpnīcas (RER) akciju 36% kontrolē Krievijas juridiskā persona “TransComponent Holding”. Latvijas reģistra datos norādīta Maskavas uzņēmuma vecā adrese Lielajā Lubjankas ielā, tomēr pērn uzņēmums pārcēlies uz Tveru.

Ekrānuzņēmums

Caur juridisko personu ķēdi (uzņēmumiem “Violan” un “Elarium”) pa 20% “TransComponent Holding” akciju pieder Makhmudovam un Bokarjevam. Pārējās uzņēmuma daļas pieder viņu partneriem, kas plašākai sabiedrībai nav tik pazīstami.

Iskanders Makhmudovs

Bokarjevs un Mahmudovs ir seni Kremļa draugi, norāda “The Insider”.

Ar savu uzņēmumu, tādu kā UGMK, “Kuzbassrazrezugoļ” un “Transmasholding”, starpniecību viņi Krievijā kļuvuši par vieniem no lielākajiem valsts darbuzņēmējiem.

Iepriekš nosauktie oligarhi ir arī Krievijas Aizsardzības ministrijas piegādātāji.

Viens no viņu biznesa partneriem bruņojuma koncernā “Kalašņikov” bija Aleksejs Krivoručko. Šobrīd viņš ir Krievijas aizsardzības ministra vietnieks.

Bokarjevs un Mahmudovs no koncerna “Kalašņikov” aizgājuši, bet ar savu uzņēmumu “Kolomenskij zavod” turpināja piegādāt dīzeļmotorus Krievijas karakuģiem.

Latvijas uzņēmuma RER galvenā daļa 46% apmērā pieder Maskavas uzņēmumam “Krona Grup”. Kā noskaidroja “The Insider”, arī aiz tās stāv Bokarjevs un Mahmudovs.

Šo Krievijas oligarhu darījuma saites aptvērušas arī abas pārējās Baltijas valstis, bet viņu kontrolētajam uzņēmumam RER ir darījumi daudzviet Eiropā.

Uzņēmums arī apgūst līdzekļus, ko piešķir ES uzņēmējdarbības atbalsta fondi, norāda “The Insider”. Šobrīd RER piedalās Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstītā projektā, kura apjoms ir 527 000 eiro.

Neraugoties uz Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija dibinātā Korupcijas apkarošanas fonda un Navaļnija personīgajiem aicinājumiem, ES līdz šim nav noteikusi sankcijas Bokarjevam un Mahmudovam. Šobrīd viņi ir tikai Lielbritānijas sankciju sarakstos.

Visu “The Insaider” rakstu var izlasīt šeit:
Real Kremlin agents in Riga. How criminal Russian oligarchs with contracts from Defense Ministry do business in Latvia (theins.ru)

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: nra.lv, atsaucoties uz Ziņu aģentūra LETA

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
jautajums
jautajums

Tur minēt RER, dazi cilveki, kas saistīti ar krievijas armijas pasūtījumime. Latvijai svarīgākais – vai no Latvijas netiek kaut kadāveidā atbalstīats krievijas armijas kaujas sspējas, nodoti kādi NATO noslēpumi vai tehnoilogijas, netiek izkrāpta Latviajs vai ES fondu nauda, kas nonāktu putina režīma , krievu armijas (viss slitākajāgadījumā) – vai (arī slikti) viņu kabatās. Tas ka viņi iesp ir izkrāpuši naudu no krievijas militarajiem pasūtījumime, ši kara kontekstās .. kalai to pasaka maigāk .. vai nav pat labi? NO mūsu viegodkļā mums jādod iguldījums Putina režima vājināsanai, un korupcijas iespaida vājinašanā Latvijā. Ja šie tipi vājina krievijas budžetu .. nav mūsu… lasīt vēl »

ruksis
ruksis

Mest tos urlas ārā!

Lietus
Lietus

Tāpēc jau vajadzēja novākt neatkarīgos krievu žurnālistus, kas uzdeva neērtus jautājumus.

tumsa tuneļa galā
tumsa tuneļa galā

Šitie vismaz Latvijā kaut ko ražo.. Te jau prot tikai pirkt, pārdot, aizdot, uzlikt sodus. Draugi un sabiedrotie no rietumiem prot tikai izpirkt pa lēto (es domāju zemi, mežus)

Vakars
Vakars

Kādi ieteikumi? Pagaidām tādi izpaliek.

outsaiders
outsaiders

Kad rietumu banka caur savu filiāli krievijā beigs sponsorēt putina režīmu?