Terorakts Briselē: sprādzienos vismaz 34 nogalināti un vairāk kā 200 ievainoti

terorakts Briselē

Otrdienas rītā noticis terorakts Briselē-  lidostā neilgi pirms plkst.9 pēc Latvijas laika nogranda divi sprādzieni. Apmēram stundu vēlāk vēl viens sprādziens notika Mālbekas metro stacijā, kas atrodas netālu no Eiropas Savienības (ES) institūcijām. Briselē apturēta sabiedriskā transporta satiksme, slēgta robeža ar Franciju, Beļģijā izsludināts augstākais terorisma draudu līmenis.

Sprādzienos, kas otrdien notika Briseles Zaventemas lidostā un Beļģijas galvaspilsētas metro sistēmā, nogalināti vismaz 26 cilvēki un vēl 130 ievainoti. Bojā gājušo skaits varētu pieaugt, jo daudzu ievainoto stāvoklis ir ļoti smags.

Pēc sprādzienu sērijas Briselē terorisma draudu līmenis paaugstināts arī Nīderlandē un citās Eiropas lidostās, tostarp Parīzē un Frankfurtē. Beļģijas raidsabiedrība VRT vēsta, ka sprādzienus lidostā izraisījis teroristu-pašnāvnieku uzbrukums.

Pēc sprādzieniem Briselē uz ielām redzami operatīvie transporta līdzekļi un valda liela neziņa par notiekošo, pastāstījis kāds Eiropas Savienības (ES) institūcijās strādājošais Latvijas valstspiederīgais.

Viņš apliecināja, ka viens no sprādzieniem metro nograndis netālu no ES institūcijām. Pašlaik uz ielām esot ievērojams skaits operatīvo transporta līdzekļu, turklāt uz ielām sākuši veidoties sastrēgumi.

“Mēs pagaidām īsti nezinām, kas notiks tālāk, vai liks evakuēties. Nākas sēdēt ar zābakiem kājās, lai nepieciešamības gadījumā pamestu darba vietu,” sacīja aculiecinieks.

Satiksme līdz Briseles lidostai ir pilnībā apturēta un pilsētā dzirdamas policijas un ātrās palīdzības sirēnas, sacīja Briselē dzīvojošais Latvijas pilsonis Raimonds Bricis, kuru no sprādziena Briseles lidostā paglābusi taksometra kavēšanās.

“Paldies taksometra vadītājam, kurš šorīt 10 minūtes kavējās. Tās minūtes izglāba mani un dēlu no sprādziena Briseles lidostā,” sociālajā vietnē “Twitter” pauda Bricis. Viņš apliecināja, ka īsi pēc sprādziena visas automašīnas, kuras bija ceļā uz lidostu, tika novirzītas atpakaļ.

“Mēs bijām to automašīnu plūsmā, kuras pirmās tika novirzītas atpakaļ,” sacīja Bricis, norādot, ka no lidostas bija novērojami dūmi un pašlaik pilsētā uz ielām dzirdamas policijas un ātrās palīdzības sirēnas.

Briseles centrā cilvēki izsēdināti starp metro stacijām, līdz ar to viņiem nācies tālāko ceļu mērot kājām pa tuneļiem, savukārt uz ielām palielinās policijas un ugunsdzēsēju skaits, pastāstīja kāds cits aculiecinieks, kurš atradies netālu no metro, kur nograndis sprādziens. Viņš pastāstīja, ka ielas ir pilnas ar uztrauktiem cilvēkiem un liela daļa no tiem raugās savos telefonos, jo pašlaik Briselē valda liela neziņa par notikušajiem sprādzieniem.

“Ielās skan sirēnas, redzami policijas motocikli un ugunsdzēsēju automašīnas. Vispār valda liela neizpratne par notikušo,” viņš sacīja. Latvijas valstspiederīgais, kurš strādā kādā no Eiropas Savienības (ES) institūcijām, arī zināja sacīt, ka cilvēki tikuši izsēdināti no metro un mērojuši tālāko ceļu kājām pa tuneļiem. “Ļoti uztraukti ir bērni,” viņš piebilda.

Latvijas Ārlietu ministrijai (ĀM) pagaidām nav ziņu, ka sprādzienos Briseles lidostā būtu cietuši Latvijas valstspiederīgie, sociālajā vietnē “Twitter” apliecinājis ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V). Viņš norādīja, ka ministrija rūpīgi seko līdzi informācijai par sprādzieniem Briseles lidostā.

Savukārt, kā aģentūrai LETA apliecināja ĀM preses sekretārs vēstnieks Raimonds Jansons, Latvijas konsulārais dienests aktīvi strādā pie situācijas apzināšanas.

 

Vismaz 26 cilvēki gājuši bojā

Sprādzienos, kas šorīt notika Briseles Zaventemas lidostā un Beļģijas galvaspilsētas metro sistēmā, nogalināti vismaz 26 cilvēki, ziņo mediji.

Kā iepriekš ziņoja Beļģijas sabiedriskā raidorganizācija RTBF, divos sprādzienos, kas notika lidostas uzgaidāmajās telpās, vēl vismaz 35 cilvēki guvuši ievainojumus.

Divi sprādzieni, no kuriem vismaz vienu sarīkoja terorists pašnāvnieks, gandrīz vienlaicīgi notika ap plkst.8 (plkst.9 pēc Latvijas laika).

Aptuveni stundu vēlāk tika saņemtas ziņas par sprādzienu Briseles Mālbēkas metro stacijā, kas atrodas netālu no Eiropas Savienības (ES) institūcijām.

Iepriekš mediji ziņoja par vismaz 13 nogalinātajiem lidostā.

Savukārt flāmu sabiedriskā raidorganizācija VRT, atsaucoties uz sabiedriskā transporta operatoru STIB, vēsta, ka sprādzienā Mālbēkas stacijā gājuši bojā 15 cilvēki, bet desmit guvuši smagus ievainojumus. Vēl 45 pieci guvuši vieglākas traumas.

 

https://www.youtube.com/watch?v=4NzUgIp2rk0

 

Aculiecinieka stāsts:

 

Pēc otrdienas rītā notikušajiem sprādzieniem pilsētā valda apjukums un satraukums, situāciju Briselē otrdienas rītā raksturoja Latvijas vēstniecības Beļģijā pagaidu pilnvarotā lietvede Ingūna Vīksne.

«Pilsētā valda apjukums un satraukums, metro ir slēgts, situācija ir nopietna,» viņa vērtēja.

Saistībā ar notikušo vēstniecība norādījusi īpašu tālruni Latvijas iedzīvotājiem, kuru Briselē ir ap diviem tūkstošiem. Vēstniecība otrdien ir atvērta, bet Latvijas Pastāvīgās pārstāvniecības Eiropas Savienībā darbiniekiem otrdien ieteikts palikt mājās.

 

Slēdz Beļģijas un Francijas robežu

Varasiestādes slēgušas arī Beļģijas un Francijas robežu, kā arī pastiprinājušas drošības pasākumus valsts kodolspēkstacijās.

Lai gan pagaidām neviens nav uzņēmies atbildību par kārtējiem teroraktiem, kas satricinājuši Eiropu, teroristiskā grupējuma «Islāma valsts» atbalstītāji tīmeklī pauž sajūsmu par šo noziegumu.

Arī pēc novembrī notikušajiem teroraktiem Parīzē, kuros islāmisti noslepkavoja 130 cilvēkus, vēl pirms grupējums uzņēmās atbildību par šo noziegumu, islāma ekstrēmisti tīmeklī neslēpa savu prieku par slepkavībām.

Tikmēr grupējuma «Al Qaeda» atbalstītāji pamatā aprobežojas ar tradicionālo mediju informācijas pārpublicēšanu.

 

Avots: pasaules ziņu aģentūras

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Anonīms
Anonīms

traki