Starp Baltijas valstīm vislielākās bailes no iespējama militāra konflikta ir Latvijas iedzīvotājiem

militārs konflikts

Latvijā bailes no iespējama militāra konflikta valsts teritorijā aptaujā pauž 62% iedzīvotāju, Lietuvā – 68%, bet Igaunijā – 45% iedzīvotāju. Visaugstākais šādu baiļu rādītājs Latvijā tika novērots 2015. gadā, kad tas bija par 6% lielāks nekā šogad pētījuma ietvaros iegūtajos datos, vēsta portāls apollo.lv

Šogad starp Baltijas valstīm vislielākās bailes par to, ka varētu izcelties etniskas sadursmes, ir Latvijas iedzīvotājiem. Par šādu iespējamu konfliktu bažas pauduši 54% Latvijas iedzīvotāju. Salīdzinājumā ar 2015. gadu Latvijas iedzīvotāju bailes no iespējamām etniskām sadursmēm ir nedaudz samazinājušās, taču vienlaikus palielinājušās bailes no liela imigrantu skaita, tostarp bēgļu pieplūduma. Saskaņā ar 2017. gada ERGO Baltijas valstu Drošības indeksa pētījuma rezultātiem par to ir noraizējušies 64% Latvijas iedzīvotāju. Arī šis rādītājs ir augstākais starp Baltijas valstīm. Vislielākās bailes Latvijas iedzīvotājiem rada ekonomiskā un politiskā nestabilitāte. To atzinuši 80% Latvijas iedzīvotāju, kas ir augstākais rādītājs starp Baltijas valstīm.

Igaunijā no iespējamām etniskām sadursmēm baidās 46% iedzīvotāju. Saskaņā ar ERGO Drošības indeksa pētījuma datiem Igaunijas iedzīvotājiem, līdzīgi kā Latvijas iedzīvotājiem, šogad pieaugušas bailes no liela migrantu, tostarp bēgļu pieplūduma – 2017. gadā no tā baidās 60% Igaunijas iedzīvotāju. Kā liecina pētījuma dati, Igaunijas iedzīvotāji salīdzinoši būtiski mazāk baidās no ekonomiskās un politiskās nestabilitātes – šādas bailes paudusi vien puse (52%) Igaunijas iedzīvotāju, kas ir zemākais rādītājs starp Baltijas valstīm.

Bailes no tā, ka Lietuvā varētu izcelties etniski konflikti, ir vienlīdz lielas kā Igaunijā, un tās pauž 41% Lietuvas iedzīvotāju. Starp visām Baltijas valstīm viszemākais rādītājs, kas liecina par bailēm no imigrantu pieplūduma, ir Lietuvā, tomēr šādas izjūtas pauž vairāk nekā puse (55%) Lietuvas iedzīvotāju. Līdzīgi kā Latvijā, arī Lietuvā procentuāli visvairāk iedzīvotāju (77%) baidās no ekonomiskās un politiskās nestabilitātes valstī. Tā secināts apdrošināšanas kompānijas ERGO Baltijas valstu Drošības indeksa pētījuma ietvaros veiktajā aptaujā.

ERGO Drošības indeksa dati iegūti Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāju aptaujā interneta vidē. Kopumā tika aptaujāti 1005 pastāvīgie iedzīvotāji katrā valstī vecumā no 18 gadiem līdz 74 gadiem.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Avots: apollo.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
.......
.......

Man neviens neprasīja,bet man nav bail no krievu armijas! Nu nav bail, nemaz.

Pilsonis
Pilsonis

Korekti būtu, ja rakstītu 62% no, piemēram, 500 000, kas piedalijās aptaujā. Jo savādāk rodas priekšstats, ka tie procenti ir no visiem Latvijas iedzīvotājiem, kas ir meli.

Roberts
Roberts

Visvairāk bailes ir nevis iedzīvotājiem,bet gan rietumu nopirktajiem politiķiem-sorosīdiem!