Spriedze pieaug

Kamēr sabiedrības uzmanība ir pievērsta Krievijas izdarībām Sīrijā, spriedze pieaug arī tepat kaimiņos.

Krievijas Ārlietu ministrija otrdien paziņoja, ka Igaunijas iecerētā Emeri militārā lidlauka infrastruktūras paplašināšana ir klaji provokatīvs solis.

„Ņemot vērā nebeidzamās spekulācijas par nepieciešamību izvērst „austrumu flangā” bloka dalībvalstu, pirmkārt jau ASV, pastāvīgu papildu militāro klātbūtni, sagatavošanās anonsēšanu uzskatām par klaji provokatīvu soli, kura mērķis ir situācijas destabilizācija vienā no militārās drošības ziņā tradicionāli visstabilākajiem Eiropas reģioniem,” teikts ministrijas paziņojumā.

Savukārt Krievija Pleskavas apgabalā sarīkojusi gaisa desanta karaspēka taktiskās mācības, kur trešdien noticis desants Peipusa ezera apkārtnē. Peipusa ezerā ir robeža starp Krieviju un Igauniju.

“Šodien no rīta gaisa desanta karaspēka Pleskavas vienības taktiskais desants (…) tika izmantots Smuravjovas apdzīvotās vietas apkārtnē Gdovas rajonā,” pavēstīja Krievijas Aizsardzības ministrijas preses un informācijas dienesta gaisa desanta karaspēka pārvaldes pārstāvis apakšpulkvedis Jevgeņijs Meškovs.

Pēc Krievijas Aizsardzības ministrijas sniegtajām ziņām, mācību gaitā notikusi apmēram 1200 karavīru desantēšanās Pleskavas un Ostravas pilsētu apkārtnē, un mācībās iesaistītas vairāk nekā 2000 militārpersonu un 300 tehnikas vienību.

Mācības ilgs desmit dienas un turpināsies līdz 24.oktobrim.

 

Avots: BNS, LETA

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar