Somijas militārais uzņēmums aicina sadarboties iespējamā bruņumašīnu ražošanā Latvijas armijai

Patria

Somijas militārās rūpniecības uzņēmums “Patria” aicina Latvijas uzņēmumus uz sadarbību saistībā ar iespējamo “Patria” bruņumašīnu izstrādi un ražošanu Latvijas armijai, informē uzņēmuma pārstāvji.

Sadarbības mērķis ir nodibināt industriālo klasteri militārās rūpniecības vajadzībām.

“Patria” aicina pieteikties Latvijas uzņēmumus no tādām nozarēm kā metālapstrāde, elektronikas sastāvdaļu ražošana, gumijas un plastikas izstrādājumu ražošana, inženierzinātņu nozares un citām.

Industriālā klastera mērķis ir atbalstīt iespējamo “Patria” bruņumašīnu izstrādi un ražošanu Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vajadzībām un citiem starptautiskiem klientiem.

“Klastera izveidošana palīdzēs attīstīt militārās rūpniecības nozari Latvijā, tiks iedibinātās jaunas vietējo piegāžu ķēdes un perspektīvā izveidota starptautiska ilgtermiņa partnerība. Šie procesi veicinās jaunu zināšanu rašanos, darba vietas un Latvijas uzņēmumu eksporta potenciālu. Esam pateicīgi un augstu novērtējam Aizsardzības ministrijas atbalstu šī klastera veidošanā,” norāda “Patria Latvia” izpilddirektors Uģis Romanovs.

Klasteris ne tikai stimulēs jaunu darba vietu radīšanu, bet kalpos kā atbalsta instruments Latvijas ekonomikas atveseļošanai pēc Covid-19 radītās krīzes, norāda Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijas (DAIF) valdes priekšsēdētāja Elīna Egle.

Potenciālajiem sadarbības partneriem ir jābūt iepriekšējai pieredzei piedāvātajā nozarē, jābūt atbilstošai ražošanas un servisa infrastruktūrai, tehnoloģijām un aprīkojumam, kvalificētam darba spēkam un savā darbībā jāizmanto ražošanas procesus, kas atbilst starptautiskajām kvalitātes nodrošināšanas prasībām.

Detalizēts uzaicinājums pieteikties tiks izsūtīts tiem uzņēmumiem, kas ir DAIF, Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras biedri no atbilstošajām nozarēm. Ieinteresētie uzņēmumi tiks aicināti uz tiešsaistes konferenci, lai iegūtu atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem un precizētu potenciālās sadarbības iespējas.

Kā zināms, 29.janvārī Latvijas un Somijas aizsardzības ministri parakstīja tehnisko vienošanos par savu bruņoto spēku mobilitātes uzlabošanu, izstrādājot jaunu bruņumašīnu sistēmu, kas būs balstīta uz Somijas uzņēmuma “Patria” ražoto transportlīdzekļu bāzes. Savukārt 6.aprīlī bruņoto transportlīdzekļu platformas izveides projektam pievienojās arī Igaunija.

“Patria” ir starptautisks aizsardzības, drošības un aviācijas dzīves cikla atbalsta pakalpojumu un tehnoloģiju risinājumu sniedzējs.

“Patria” strādā 3000 darbinieki. Uzņēmums pieder Somijas valstij un Norvēģijas uzņēmumam “Kongsberg Defense & Aerospace”.

“Patria” īpašumā ir arī 50% Norvēģijas aviācijas un aizsardzības industrijas uzņēmuma “Nammo” daļas, un kopā šie trīs uzņēmumi veido vadošo aizsardzības partnerību ziemeļvalstīs.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Sargs.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
stratēģis
stratēģis

Bruņumašīnas krievu ordas neatturēs. Labāk ražot (vēl labāk — iegādāties) raķetes kas spēj sasniegt Maskavu.