Somija uz robežas ar Krieviju būvē slepenus nocietinājumus

Somijas armija

Pirms Otrā pasaules kara Somija bija ar Mannerheima līniju, nosauktu tās armijas komandiera vārdā. Tagad vēsture atkārtojas – aizsardzības spēki slēdz slepenus līgumus ar zemes īpašniekiem, lai uz robežas ar Krieviju būvētu nocietinājumus un rīkotu militārās mācības, raksta “Helsingin Sanomat”.

Pirmās vienošanās bija parakstītas jau pirms sešiem gadiem, taču tagad process uzsācis strauju virzību – pozitīvāka kļuvusi īpašnieku attieksme. Līgumi un objektu atrašanās vieta ir slepena, zināms tikai, ka runa ir par Somijas austrumiem.

Standarta līgums ar armiju paredzēts uz 20 gadiem, zemes īpašniekam pienākas vienreizēja izmaksa 750 eiro apmērā un 4800 eiro par katru nocietinājumiem izmantoto hektāru. Divas nedēļas gadā armija un robežsargi nomātajā teritorijā rīkos mācības. Īpašniekus gan uztrauc, ka būvniecības laikā iespējama koku un krūmu izciršana.

Avots: jauns.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Čurbundinskis
Čurbundinskis

Labāk būtu būvejuši Karēlijā.

Slepenus
Slepenus

Tiešām baigi slepeni, ja pat Latvijas medijos raksta :D

babuīns
babuīns

Vai gribējat, lai katram nocitinajumam piliek labi saredzamu šilti?